Ocenění – II. část

Jan Votruba st.

Narozen 26. 8. 1935. Jako trenér žákovských a mládežnických celků vychoval celou řadu velmi dobrých hokejistů, byl uznávaným a respektovaným trenérem nejen mezi hráči, ale svou obětavou prací s mládeží se zapsal také do povědomí širší sportovní veřejností. Mimo to naučil základy trenérského řemesla svého syna, který před tím, než zahájil současnou extraligovou praxi, působil také ve Švédsku a Číně. Jan Votruba st. po mnoho let navíc zastával post předsedy trenérsko-metodické komise Okresního svazu ledního hokeje v Děčíně. Zemřel 10.10. 2007.

Miroslav Arazim

Narozen 26. 3. 1924. Svou funkcionářskou dráhu začínal ve fotbalovém klubu TJ Baník Děčín a později v Kovostroji Děčín. Jeden rok také působil v Dynamu Děčín. V době vzniku hokejového klubu TJ Slavia Děčín, v roce 1969, se stal členem výboru klubu a ujal se postu sekretáře mládežnického hokeje. Je zakladatelem tradičního turnaje žáků ,, O čokoládový puk“. Dále pracoval na úseku ekonomického provozu našeho klubu. Při otevření kryté haly zimního stadionu se výrazně podílel na choreografii zahajovacího ceremoniálu. Takto obětavých funkcionářů, jako byl Mirek –„Vráska“, mnoho není.

Miroslav Zrůst

Narozen 21.7. 1934. V době vzniku hokejového klubu TJ Dynamo Děčín se ujal jako hlavní organizátor utvoření hokejového týmu. Podílel se na sloučení děčínských mužstev PS Děčín a Slavia Děčín a v roce 1970 stál také u zrodu nového klubu TS Slovan Děčín. Jako první děčínský hokejový manažer působil u „A“ mužstva po jeho postupu do II.ligy. Na základě jeho známostí s předními osobnostmi ledního hokeje se stávalo skutečností, že na děčínský led pravidelně zajížděla i mezinárodní hokejová elita. Za jeho éry bylo na našem zimním stadionu pořádáno na 20 mezinárodních utkání. Hokeji se věnoval bezmála 40 let a ve své práci pokračuje nyní jako sekretář v regionálním svazu ledního hokeje.

Čestmír Štěpán

Narozen 11. 11. 1933. Hokej hrál ve Slavii Plzeň, Dukle Martin a později ve Verneřicích. Patřil mezi první rozhodčí po výstavbě stadionu v Děčíně, během své kariéry odpískal 968 utkání. Několik let byl sekretářem klubu a deset let vedl jako trenér školní tréninky hokejových tříd. 40 let vede kroniku klubu, vydal knížku o historii děčínského hokeje. Mezi sportovními příznivci je tento nestor děčínského sportovního života znám také jako hlasatel hokejových utkání.

Jindřich Tomeček

Narozen 26. 11. 1935. S hokejem se seznámil v Jiskře Nový Bor, kde v letech 1953–56 oblékal dorostenecký dres, a to na postu obránce. V roce 1970 získal průkaz rozhodčího ledního hokeje III. třídy a zahájil tak svou pouť po zimních stadionech severočeského i středočeského kraje, kam jej zavedly povinnosti rozhodčího divize. V roce 1972 získal kvalifikaci II. třídy a o dva roky později i kvalifikaci I. třídy. Do nedávné doby působil jako rozhodčí v krajském přeboru. Působil jako rozhodčí Českého svazu ledního hokeje více než 20 let a odpískal tak stovky vypjatých utkání. Vedl rovněž ustanovenou komisi rozhodčích Okresního svazu ledního hokeje v Děčíně.

Ladislav Korvas

Narozen 21. 2. 1941. S hokejem začínal v 15 letech, působil v Sokole Říčany. Po několikaleté pauze vynucené zraněním stál v roce 1966 u znovuzrození děčínského hokeje. V novodobé historii odehrál 11 sezon, a to od I.A třídy až po divizi, další čtyři roky vedl áčko jako trenér. Jeho bilance kanadského bodování je 137 bodů, za 131 branek a 6 asistencí. V sezóně 1971/72 vedl společně s Ing. Alešem Höllem družstvo žáků, které vyhrálo krajský přebor.

Petr Štěpán

Narozen 15. 10. 1967. Hokej hrál v mládežnických kolektivech našeho klubu, v 17 letech vyměnil hokejku za píšťalku a s tou se dopracoval až na post hlavního rozhodčího I. Ligy, který zastával celkem deset let. Během své kariéry odpískal 1323 utkání.

Václav Štěpánek

Narozen 5. 9. 1947. K hokeji se dostal jako vedoucí družstva a někdy i hráč ŽOS Děčín v soutěži neregistrovaných. Od roku 1984, po absolvování zkoušek rozhodčího III. třídy, začal pískat především v mládežnických soutěží elévů a žáků. V roce 1986 rozšířil svou působnost i na krajské soutěže, již jako rozhodčí licence II. třídy. Od roku 1985 do roku 2004 vykonával funkci předsedy komise rozhodčích Okresního svazu ledního hokeje. Během své kariéry odpískal téměř 600 utkání.

Autor: Karel Hájek