HC Děčín – SC Kolín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Kdyby Děčín vedl po první třetině pět jedna, nikdo by se nomohl divit. Jenže na kdyby se nehraje ani v hokeji, a tak se šlo poprvé do kabin „jen“ za jednobrankového vedení domácích. Ti se dvěma slepenými góly ujali vedeni dva nula. Třicet vteřin před koncem úvodního dějství ale nepohlídali Pospíšila, který snížil na jednobrankový rozdíl. Převaha domácích pokračovala i ve druhé části, jenže nedokázali proměnit několik po sobě jdoucích přesilovek včetně jedné více jak minutu trvající dvojnásobné výhody. Na trest se pak, jak už to v hokeji bývá, nemuselo dlouho čekat. Postaral se o něj ve 36. minutě pohotovou dorážkou Malý. Trpělivý výkon a dlouhodobá převaha domácích pak přece jen přinesla své ovoce. Sedm a půl minuty před koncem Děčín zásluhou Postla využil konečně přesilovku a zaslouženě zvítězil. Nutno podotknout, že v některých klíčových momentech podržel domácí celek brankář Zámostný.

Branky: 12. Přeučil, 13. Gergel, 53. Postl – 20. Pospíšil, 36. Malý. Vyloučení 7:10. Využití 1:0. 320 diváků

HC Děčín: Zámostný – M. Luka, Novotný – Vágner, Sádovský – Vedral, Mouka – Bedan – Postl, Gergel, Tomeček – Filipovský, O. Luka, Štverák – Šnajdr, Hříbal, Přeučil – Kratochvíl, Chvátal. Trenér M. Mach.