To byla tedy pěkná divočina. Děčínští hokejisté vedli na ledě prvního Tábora 3:1. Přesto nakonec po pěti brankách v oslabení prohráli 3:6.

Svěřenci trenéra Karla Chládka chtěli u druholigového lídra odčinit zaváhání proti Milevsku. A hosté začali skvěle. Baránek ve 2. minutě našel Molnára a ten s pomocí tyčky překonal Klestila – 0:1. Domácí se logicky tlačili do útoku, velké šance si připravili Kolomný, Černý nebo Kellner. Ale děčínská obrana 
v čele s Lavingerem odolávala.  Tábor se dočkal vyrovnání v 9. minutě, kdy se prudkou střelou prosadil kapitán Matušík – 1:1. Na druhé straně mohl vrátit hostům vedení Růžek, dvě velké šance mu ale Klestil vychytal. Děčín navíc přežil dvojnásobné oslabení.

Do druhé třetiny vlétl Tábor velmi aktivně i díky další dvojnásobné přesilovce. Narážel však na pozorného Lavingera. V polovině zápasu však přišel pro domácí šok. Ve 32. minutě Racek nedal svou parádní střelou Klestilovi šanci – 1:2. Navíc děčínští měli vzápětí k dispozici přesilovku pět na tři. Ale ani oni velkou výhodu nevyužili.

Vstup do posledního dějství vyšel Medvědům parádně. Po čtrnácti vteřinách Oliverius pohotově dorazil kotouč za Klestila a Děčín vedl rázem 
o dvě branky – 1:3. Ve 44. minutě se však na ledě začaly dít neskutečné věci. Na trestné lavici seděl Hošek a Tábor využívá první přesilovou hru. 
O minutu později fauluje Kaltenböck a další početní výhodu proměnil ve vyrovnávací branku Šulčík – 3:3. Děčínská nedisciplinovanost graduje, dvě minuty pro Růžka 
a za sedm vteřin jeho vyloučení trestá další trefou Kolomý – 4:3. Děčínský Drnec inkasuje desetiminutový osobní trest, zápas je prošpikován fauly a tresty, rozhodčí je hodně přísný hlavně na hosty. 
A Děčín za to bohužel pyká. 
V 53. minutě má Tábor k dispozici další přesilovku pět proti třem a tentokráte ji využívá. Seidl využil přesné nahrávky Matušíka a dává takř-ka do prázdné branky – 5:3. 
A děčínská beznaděj a marnost graduje v 55. minutě. Na trestné lavici sedí tentokráte Baránek a Zika, domácí se opět prosazují ve dvojnásobné výhodě. Kanov svou střelu otřel o tyčku a uzavřel skóre na konečných 6:3 pro Tábor.

Trenér děčínských hokejistů Karel Chládek byl po zápasu velmi rozladěný. „Za mé působení v Děčíně musím poprvé kritizovat rozhodčí. Hráli jsme celkem čtyřikrát v osla-bení tří proti pěti a všechna byla dlouhá. Vše gradovalo 
v poslední třetině. Jako by sudí propadl bouřlivé kulise, kterou vytvořili domácí fanoušci. Vše pak bylo hodně složité. My jsme to měli dobře rozehrané, za první dvě třetiny musím kluky pochválit. Tu třetí prostě nelze nijak sportovně komentovat," sdělil Deníku mírně řečeno naštvaný děčínský kouč.

Děčínu se v roce 2013 výsledkově nedaří, přesto si drží třetí příčku. „Od ledna máme problémy v obraně. Jsou tam nemoci a zranění. Pevně věřím, že je v našich silách, abychom minimálně čtvrtou příčku uhráli a play-off začínali na domácím kluzišti," dodal Chládek.

Další zápas má Děčín na programu už zítra. V dohrávce 25. kola se od 18:00 představí na ledě bílinských Draků.

HC TÁBOR - HC DĚČÍN 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 9. Matušík (Seidl), 44. Havran (Trieb, Kolomý), 
45. Šulčík (Kolomý), 46. Kolomý (Šulčík, Havran), 53. Seidl (Matušík, Černý), 55. Kanov (Matušík) – 2. Molnár (Baránek), 32. Racek (Baránek), 41. Oliverius (Vávra).

Vyloučení: 8:14 navíc Drnec (D) 10 minut za nesportovní chování. 
Využití: 5:0. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger – Stezka, Dvořák, Hříbal, Molnár, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Nikl – Zika, Oliverius, Vávra – Hošek, Růžek, Pořický – Drnec, Baránek, Racek.

Výsledky 31. kola: Klatovy – Řisuty 3:2 pp., Bílina – Klášterec 3:2 pp., Sokolov – Jablonec 6:2, Kobra – Milevsko 8:1.

Čelo tabulky: 1. Tábor 61, 
2. Řisuty 56, 3. Děčín 54, 4. Klatovy 48, 5. Sokolov 46, 6. Klášterec n.O. 44, 7. Kobra Praha 44, 8. Bílina 37, 9. Jablonec n. N. 36, 10. Milevsko 30.