HC Děčín – HC Trutnov

6:5 (1:2, 2:2, 3:1)

Po opatrném začátku se jako první prosadili domácí, když v 11. minutě při přesilovce nahodil od modré puk mezi chumel hráčů Stezka a ten propadl k tyči trutnovské branky. Na odpověď se ale nečekalo dlouho. Po 54. vteřinách zapomněla děčínská obrana na Divíška a ten střelou po zemi k tyči rozpoutal své středeční střelecké manévry (ještě se trefil dvakrát). Ve 14. minutě měli hosté téměř minutu a půl výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou dokázal využít Divíšek a do kabin se šlo poprvé po tak trochu rozpačitém výkonu domácích za jednobrankového vedení hostů.

Úvodních deset minut druhé části zcela patřilo děčínskému týmu a jeho tlak přinesl i své ovoce. Ve 29. minutě vyrovnával Sladký a o dvě minuty později strhl skvělou střelou do vinglu vedení na stranu Děčína Tomeček. Jenže hosté se nevzdali a krátce na to vyrovnal Andrés. Dvě a čtvrt minuty před koncem druhé části pak strhl vedení znovu na stranu Trutnova Divíšek a do posledního dějství se tedy nastupovalo za jednobrankového vedení hostů.

Ti pak hned v první minutě třetí třetiny využili přesilovku Ropickým a s Děčínem to nevypadalo dobře. Ve 46. minutě však uvolnil Postl Štveráka a ten nechytatelnou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Už, už se zdálo, že hosté svůj náskok ubrání. V čase 58.11 však rozhodčí nařídil po závaru před hostující brankou trestné střílení, a s tím si ostřílený mazák Tomeček věděl rady. Prodloužení pak odmítl třicet tři vteřin před koncem Štverák, který prázdnou branku po uvolnění Filipovským dokázal trefit.

Branky: 11. Stezka, 29. Sladký, 31. a 59. Tomeček, 46. a 60. Štverák – 11., 15. a 38. Divíšek, 32. Andrés, 42. Ropický. Vyloučení 8:6. Využití 2:2. Před 380 diváky řídil Vojtěchovský.

HC Děčín: Zikmund – Bedan, Stezka – Sádovský, Brož – Saska, Zákoutský (40. Mizera) – Postl, Gergel, Mouka – Filipovský, Štverák, O. Luka – Tomeček, Holomek, Kentoš – Sladký. Trenér V. Borůvka.