Páteční zápas zásadně ovlivnili tři děčínští děčínští hráči. Brankáš Lukáš Lavinger, kterých nahradil v děčínské brance Michaela Petráska, čelil útočným nájezdům s neochvějnou jistotou a mnohokrát své mužstvo podržel. Lukáš Zika se postaral o dvě branky, na jednu z nich mu nahrál jeho parťák z prvního útoku Michal Oliverius. Ten i pečetil děčínskou výhru trefou do prázdné branky.

O tom, že se Děčínským na dovolenou ještě nechce, se domácí přesvědčili krátce po začátku zápasu. To Lukáš Zika využil přesnou nahrávku Vávry a trefil růžek Nechvátalovy branky. Domácí ale rychle bránka nesložila a výrazně přidali na tempu. Jenže Bauera i Vrtka vychytal Lavinger a Dobřemyslův pokus zastavila tyčka děčínské branky. Děčín se urputně bránil celou první třetinu tlaku Sokolova, i za cenu zakázaných uvolnění.

Na začátku druhé třetiny ale již slavili první brankový úspěch domácí. Dobřemysl se dostal ve 22. minutě do úniku dva na jednoho s Bauerem, ale místo přihrávky volil překvapivou střelu a vyrovnal. O čtyři minuty opět slavil Sokolov, když se dokázal prokázat Vrtek a strhnout vedení na stranu Sokolova. Ten v tu chvíli postupoval do dalšího kola vyřazovacích bojů.

S tím se ale rozhodně nechtěli smířit Děčínští. Začali se více prosazovat před brankou Sokolova. A před polovinou třetí třetiny vyrovnal svým druhým pátečním gólem Lukáš Zika, který našel mezeru pod betenom sokolovského brankáře Nechvátala. Děčín i nadále nebezpečně ohrožoval branku domácích, při jednom z útočných výpadů byl sedm minut před koncem faulován Vacek a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže sám faulovaný jej nedokázal proměnit. Přesto se Děčín dočkal brankové radosti ještě před koncem třetí třetiny. V 54. minutě se totiž mezi úspěšné střelce zapsal Molnár. Definitivně snahu Sokolova o vyrovnání a vynucení si alespoň prodloužení odmítl Oliverius, který minutu před koncem uzavřel střelecký účet pátečního utkání střelou do prázdné branky.

Rozhodující utkání sehraje Děčín proti Baníku Sokolov v neděli 10. března od 17 hodin na domácím ledě.

Baník Sokolov - HC Děčín 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Dobřemysl (Kuncl, Nechvátal), 26. Vrtek (Boušek) – 3. Zika (Vávra), 47. Zika (Oliverius), 54. Molnár (Růžek), 59. Oliverius

HC Děčín: Lavinger (Šticha) - Hříbal, Stezka, Filipovský (C), Grin, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Dvořák - Oliverieus, Vávra, Zika, Šetka, Růžek, Racek, Drnec, Baránek, Kopas, Řídel, Vacek.