HC Děčín – NED Nymburk 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Ze soupeře šel před zápasem strach, sestavu má totiž protkanou několika bývalými sparťany (např. Jaroslav Nedvěd, Jiří Zelenka) a novém ročníku navíc pouze jednou prohrál a patřila mu třetí příčka tabulky. Děčínští se ale zvučných jmen nezalekli, odehráli velmi kvalitní utkání a zaslouženě zvítězili. K tomu také výrazně pomohl navrátivší se brankář Zikmund, jenž předvedl několik důležitých zákroků.

Po opatrném začátku z obou stran o sobě dali jako první vědět domácí, Mouka ale svouz šanci v 8. minutě zazdil a Postl nechal o šest minuit později byniknout lapačku nymburského brankáře Jaroslava Jágra. Uhodilo až v 15. minutě, kdy Gergel vymetl překvepivou střelou pavučinku v šibenici nymburské branky. Nedlouho pté hráli hosté první přesilovku ve které děčínský celek výrazně podržel již zmiňovaný Zikmund. minutu a čtvrt před první sirénou se pak po nedánpadném útoku prosadil Štverák a děčín vedl 2:0.

Druhá část pak gólově vyzněla lépe pro hosty, kteří dokázali brankami Zelenky a Škalouda vyrovnat. Ve 32. minutě ale doslova udělal Přeučil gól pro Štveráka, který již mířil do prázdné branky a domácí opět vedli.

V podlením dějství měla hlavní slovo první děčínskýá formace. nejprve Popstl nádherně „nabil“ Tomečkovi a ten střelou bez přípravy vsítil čtvrtý gól domácích a pak pět a půl minuty před koncem ujal sám Postla a nechytatelnou ranou uzavřel účet zápasu.

Branky: 15. Gergel, 19. a 32. Štverák, 50. Tomeček, 55. Postl – 26. Zelenka, 28. Škaloud. Vyloučení 4:7. Před 600 diváky řídil Wágner.

HC Děčín: Zikmund – Sádovský, Vágner – Novotný, Mizera – Bedan, vedral – Mouka – Filipovský, Štverák, Přeučil – Tomeček, Gergel, Postl – Šnajdr, Hříbal, O. Luka – Hcvátal, Gottfried. Trenér M. Mach, as. P. Werner.