Sportovních nadšenců, kteří by se rádi angažovali v jakékoliv pohybové aktivitě, postupně ubývá. Jedním takovým sportovním „bláznem" je i Jitka Albrechtová, která se v současné době snaží o založení děčínského hokejovému týmu žen.

„Autorem nápadu jsou hlavně moje děti. Loni mne vyhecovaly k napsání muzikálu. Ještě jsem ani nedopsala první díl a už mě napadlo pokračování na stejné téma, tentokráte na hokejové ploše," vzpomíná Albrechtová, jinak velmi hyperaktivní člověk.

První pokus o ženský hokejový tým se uskutečnil již loni v Ústí nad Labem ve spolupráci s klubem HC Slovan Ústečtí Lvi.

„Hokej jsem nikdy nehrála. Oslovila jsem tedy vedení Slovanu, sehnala kvantum informací, uskutečnila nábor 
a začalo se trénovat, včetně mne a mých dcer. Koupila se kompletní výstroj a krok po kroku jsme se začaly seznamovat s hokejem," zdůraznila Albrechtová.

V prosinci 2013 ale Albrechtová s hokejem v Ústí skončila. „Byly v tom osobní důvody, nechci to více rozebírat, tým pokračuje dál pod vedením zkušených trenérů," prozradila.

Nyní s úsměvem na rtech dodává: „Nejmladší sedmiletá dcera jezdila na tréninky s námi. Nyní hraje v Děčíně za 2. třídu a celý tým hraje skvěle. Propadla této hře stejně jako
já a chce být hokejistkou," pochvaluje si Albrechtová.

Protože Albrechtová je paličatá a nebude se dívat na zbytečně visící výstroj ve skříni, rozhodla se o Vánocích oslovit vedení HC Děčín se svým úmyslem založit ženský tým 
v Děčíně. Rada v lednu jednohlasně nápad podpořila.

„A tak se znovu rozjela velká akce. Za pomoci manažera Jana Havlíčka se zajistil nábor, včetně grafiky. Na oficiální web HC Děčín se přidal ženský oddíl, skupina vznikla i na Facebooku," vysvětluje několikanásobná matka.

První trénink se uskutečnil 15. ledna. Dopadl na výbornou,  na ledové ploše se sešlo devatenáct potencionálních hokejistek. „Oslovila jsem několik lidí, kteří by se mohli stát budoucími trenéry," doplnila Albrechtová.

Tréninky probíhají dvakrát týdně a zájemkyně se mohou hlásit kdykoliv, nebo se mohou přijít podívat na tréninky, jsou veřejné. Ve středu (20.15 – 21.15) a v pátek (21.15 
– 22.15). Součástí tréninku bude i „suchá příprava", jako ping-pong, bowling, tělocvična nebo plavání. Pokud se během zkušební doby, která činí tři měsíce, zformuje tým, který bude mít patnáct hráček 
a 2 brankářky, bude oddíl žen zaregistrován pod HC Děčín. Následně by byl zařazen do soutěží dle rozpisu ČSLH 
– sekce ženy.

„Nyní se na spolupráci podílí všichni, kdo věří, že to dospěje ke zdárnému cíli. Patří sem hráčky, fanoušci, bývalí trenéři a klub HC Děčín. „ Hokej je týmová práce, můj byl jen nápad," dodává skromně Albrechtová. Klub HC Děčín, včetně vedení, vychází tomuto nápadu vstříc.

„Komunikace je výborná, včetně zpětné vazby. Abychom nikterak neovlivnily finanční rozpočet klubu, bude se na hrazení veškerých náležitostí s provozem spojených podílet náš tým, a to v plné výši," dodal Albrechtová.

Nezbývá než čekat, zdali 
děčínští hokejoví fanoušci krom druholigového týmu mužů začnou navštěvovat 
i zápasy ctižádostivých a krásných žen a dívek HC Děčín.