A to se domácím v prvním utkání nového roku vůbec nevěřilo. Po velmi špatných výkonech a především výsledcích v posledních zápasech roku 2010 se spíše spekulovalo, kolik že branek domácí od lídra tabulky obdrží. Nakonec bylo ale vše jinak.

Čtrnáctidenní „vánoční přestávku“ očividně lépe využili k potrénování děčínští hokejisté a především pak Zika, který našel pod stromečkem skvělou střeleckou fazonu. Lídra tabulky totiž popravil čtyřmi góly. Klášterec tak má bilanci dvacet výher, jednu výhru v prodloužení a čtyři prohry z toho dvě v Děčíně. Jen se lze trochu pozastavit nad tím, proč takhle děčínští hokejisté nehrají každý zápas, rozhodně by se nenecházeli tam,. kde se nachází, tedy ve společnosti týmů na samém chvostu tabulky.

HC Děčín - HC Klášterec n. O.

4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Už v první části si Děčín vzpomněl na výborný výkon z předchozího domácího utkání s Kláštercem a byl zase lepší. Pozorně bránil, dobře bruslil a vytvářel si i šance. Gólu se však diváci nedočkali. Hosté měli v úvodní třetině dvě dobré příležitosti, Lavinger byl ale mezi tyčemi skvěle připravený. Změnit skóre mohl na začátku druhé dvacetiminutovky domácí Luka, trestné střílení ve 22. minutě ale neproměnil. Povedlo se to až o čtyři minuty později Zikovi, který bekhendovou střelou odstartoval své galapředstavení. Hosté pak sice přeřadili snad o dva stupně na vyšší rychlost a dvěma góly dokázali do konce druhého dějství skóre otočit. Třetí třetina ale zcela patřila Zikovi. Ten v posledních deseti minutách utkání vstřelil tři branky, tu závěrečnou do prázdné klášterecké svatyně při power play, a další překvapení bylo na světě. Nutno podotknout, že zásluhu na tříbodové výhře má celý tým včetně jistého brankáře Lavingera.

Branky: 26., 51., 53. a 59. Zika – 28. Freiberg, 31. Šíp. Vyloučení 3:5, bez využití. Před 120 diváky řídil Vláčil.

HC Děčín: Lavinger – Drahorád, Stezka – Kaltenböck, Dvořák – Molnár, Hillmich – Filipovský, Oliverius, Zika – Havlíček, Řídel, Luka – Chvátal, Myšík, Šnajdr – Stibor, Chládek. Trenér A. Havlík.