Trenér děčínských Medvědů Jaroslav Hašek byl po zápase, který jeho tým prohrál 4:5 v prodloužení, hodně zklamaný. „Už ani nevím, co vám mám říct. Je to stále dokola. Opět jsme byli lepší, kluci měli tak padesát střel. Ale naše koncovka byla zase žalostná,“ litoval.

Přitom domácí zápas skvěle rozehráli, v 16. minutě vedli zaslouženě 2:0 a pak také ještě ve 43. minutě 3:2. Nakonec ale musel v poslední minutě zachránit remízu 4:4 zkušený útočník Michal Oliverius.

Prodloužení trvalo čtyři minuty, pak rozhodl o dvou bodech pro letňanské Letce Kohút. Domácím zůstal pouze jeden.

Medvědi do konce roku sehrají ještě dva zápasy. Ve středu hostí Letňany, v sobotu 22. prosince zakončí letošní rok ve Dvoře Králové.

A bylo by dobré přidat do tabulky ještě nějaké body. „Pracujeme na střelbě a finální fázi v tréninku každý den a je to stále stejné. A opět máme problémy se sestavou. Lepíme to, jak se dá,“ posteskl si na závěr Jaroslav Hašek.

HC Děčín – Letci Letňany 4:5 pp (3:2, 0:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Drašar (Kuchynka, Bárdoš), 16. Kuchynka, 20. Kordule (Faigl, Oliverius), 60. Oliverius (Volráb, Kuchynka) – 18. Kučera, 19. Soukup, 43. Kohút (Beran), 56. Kohút (Pejchal), 64. Kohút (Dyrynk, Uhlíř).

Rozhodčí: Hlinka – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 1:3. Bez využití.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Starý, Kaltenböck, Loukota, Tenkrát, Vaněk – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.