„Takový úvod do sezóny jsme si přáli. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát a nastartovat sezónu třemi body. A to se povedlo,“ pochvaloval si 28letý forvard.

Ten stihl už v první třetině čistý hattrick, čtvrtým zásahem pak uzavřel skóre na konečných 5:1. „Všechny góly byly důležité, jsem rád, že ty tři v první třetině nám vytvořili komfortní vedení. Za mě byly nejlepší první a třetí gól, protože ten druhý a čtvrtý jsem dostal od spoluhráčů na stříbrném podnose,“ zavzpomínal.

Podle něj kladla Bílina odpor pouze v prostřední části. „Bílina je skvělá směrem dopředu, mají tam několik kvalitních hráčů. Ve druhé třetině nás několik podržel brankář Lukáš Lavinger, domácí tam měli šance. Podle mě jsme ale byli lepší v první a ve třetí třetině. Takže to bylo zasloužené vítězství,“ zdůraznil.

Konec letní přípravy byl přitom pro Medvědy velmi náročný, první ostrý zápas ale zvládli výsledkově na jedničku. „Příprava byla docela náročná. Co se týče zápasů, jelikož jsme snad během deseti dní sehráli snad šest utkání. I suchá příprava byla náročná. To se promítlo na mých výkonech, ale i výkonu celého týmu. Naše výsledky nebyly přesvědčivé. Ale po prvním zápase si myslím, že nás trenéři dobře připravili. Věřím, že budeme podávat stabilní výkony,“ pevně doufá.

Už v sobotu 14. září se děčínští hokejisté poprvé představí vlastním fanouškům. Od 18 hodin hostí Dvůr Králové. „Chceme samozřejmě dostat co nejméně branek a využít naši sílu v útoku. Máme tři kvalitní lajny. Dvůr Králové má mladý, bruslařský silný a důrazný tým. Hrajeme ale doma a chceme vyhrát. Bude to ale těžší zápas, než proti Bílině,“ uzavřel vše Zdeněk Petráš.