Medvědi se opět opírali o zodpovědnou hru a nakonec vyhráli 4:2. Celkově v posledních třech zápasech inkasovali osmkrát.

"Byl to opět zodpovědný výkon, hráli jsme dobře zezadu. Ve druhé třetině kluci vyrobili dvě chyby ve středním pásmu, které Sokolov potrestal. V poslední části hry se mi zdálo, že máme více sil a větší vůli po vítězství," pravil spokojený trenér Medvědů Karel Chládek.

Ve třetím zápase byli děčínští v poslední periodě také famózní, vždyť Sokolovu nastříleli čtyři branky a žádnou neinkasovali. I tentokráte se třetí třetina povedla, děčínští ji vyhráli 3:0.

"Vypadá to, že máme v závěru utkání vždy více fyzických sil. Myslím si, že kluci více bojují a mají prostě větší hlad po vítězství," myslí si děčínský vůdce lavičky.

V posledním utkání mohou rozhodovat maličkosti.

"Důležitá bude disciplína, v celé sérii se často vylučuje. Pokud budeme mít k dispozici nějakou přesilovku, musíme ji využít. Já ale z týmu cítím, že jsme na tom momentálně lépe než Sokolov," pevně věří Chládek.

Všechno napovídá tomu, že je na tom Děčín lépe po psychické stránce, vždyť doháněl v sérii ztrátu dvou zápasů.

"Mohlo by to tak být, ale také nemuselo. My jsme teď v euforii, ale ta může být zavádějící. Musíme k utkání přistoupit zodpovědně a s maximální koncetrací," upozorňuje děčínský trenér.

Do branky se poprvé v sérii postavil Lukáš Lavinger a hned předvedl parádní výkon. Společně s Lukášem Zikou byl v Sokolově opravdu vidět.

"Já jsem rád, že máme vyrovnané brankáře. Ale to už bylo i v základní části. Lukášovi patří pochvala. Můžu prozradit, že bude chytat rozhodující zápas," dodal závěrem Karel Chládek.

Agresivní fanoušci Baníku

Do Sokolova přijela Medvědy podpořit početná skupinka děčínských fanoušků. Bohužel radost z vítězství jim zkazil nepříjemný incident. Na mikrobus, do kterého chtěli děčínští nastoupit, napadla skupina fanoušků domácí Sokolova.

"Po zápase jsme se jako tlupa vydali před stadion, na schodech se ztrhla menší šarvátka kterou jsme ale ukočírovali. To co se dělo u mikrobusu to jsme ukočírovat nemohli. Snažil jsem se dívky a většinu osazenstva nacpat do autobusu bohužel tři jsme zůstali venku a schytali několik nepříjemných ran," uvedl na diskuzním fóru HC Děčín organizátor výjezdu Jakub Forró.

HC Baník Sokolov přišel s okamžitou omluvou.

"Omlouváme se fanouškům HC Děčín za incident po pátečním utkání v Sokolově a za nepřípustné chování některých příznivců HC Baník Sokolov. Pevně věříme, že v neděli proběhne vše tak, jak to probíhalo doposud, úroveň vztahů mezi HC Baník Sokolov a HC Děčín je na velmi dobré úrovni," sdělil vedoucí Baníku Sokolov Karel Markovec.

Klub nepodá žádnou stížnost.

"Přiznám se, že jsem po utkání chtěl podat prostest za nedostatečnou pořadatelskou službu. Nakonec jsme od toho upustili. Pevně věřím, že se to už nebude opakovat a už vůbec ne v neděli na našem stadionu," tvrdí manažer HC Děčín Jan Havlíček.