Severočeši byli aktivnějším celkem, v koncovce se jim ale nedařilo. Buď narazili na soupeřova brankáře, nebo trefili tyč, nebo puk zamířil mimo branku domácích.

První trefa přišla vteřinu před koncem druhého dějství, když přečíslení čínského celku přetavil v úvodní gól Michal Kučera.

V poslední třetině se hosté tlačili za vyrovnáním, místo toho ale v 50. minutě využil Guje La Ming přesilovou hru a upravil skóre na 2:0.

„Podle mě jsme měli soupeře porazit. Kluci měli hromadu vyložených šancí ke skórování, celkově jsme měli více ze hry. Vždy jsme ale zvolili špatné řešení. V první a druhé třetině jsme byli aktivní a soupeře přehrávali. V té poslední už to bylo vyrovnané,“ zhodnotil utkání děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Čínský tým na něj i přes vítězství zase tak velký dojem neudělal. „Tenhle celek to bude mít ve druhé lize hodně složité, myslím si, že budou hrát spíše na spodku tabulky,“ zamyslel.

Medvědi prohráli i druhé přípravné utkání, s výkony tak nepanuje spokojenost. „S naší hrou zatím nemohu být příliš spokojen. Máme ještě mladší tým než vloni. Sestava pořád rotuje, hrajeme vždy v jiném složení, ale takto to v přípravě prostě chodí. Pořád je čas nějakým způsobem tým ještě posílit a celkově zlepšit náš herní projev. Nezbývá než každý den poctivě trénovat a zlepšovat se trénink od tréninku,“ dodal Hašek.

Dnes (čtvrtek 22. srpna) nastoupí děčínští Medvědi od 18 hodin v Mostě. Z bezpečnostních důvodů, týkajících se rekonstrukce zimního stadionu v Mostě, se utkání odehraje bez diváků.

China Golden Dragons - HC Děčín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Michal Kučera, 50. La Ming 
      
HC Děčín: Brňák (Kácha) - Zicho, Tůma, Kaltenböck, Stuchlý, Tenkrát, Balcar, Černohorský - Zajan, Volráb, Smola - Faigl, Oliverius, Dörner - Ineman, Horák, Fojt - Hruška.