„Vzhledem k vývoji na ledě je nakonec ta remíza asi zasloužená. Škoda první třetiny, kdy jsme po vedoucí brance mohli přidat další góly. Ale místo toho soupeř vyrovnal. Pak měl lepší pohyb a ukázal svou kvalitu," hodnotil domácí utkání děčínský trenér Karel Chládek.

Domácí fanoušky zvedl ze sedadel utěšenou střelou Daniel Volráb. Jenže v dalším průběhu držel brankář Novák svou družinu nad vodou. Navíc v čase 18.40 vyrovnal Vlasov.

Ve druhé třetině pak oba celky využily přesilovou hru. Nejprve prostřelil Nováka obránce Kaltenböck. Jenže za dvě minuty se v početní výhodě dostal k odraženému kotouči Kondratěv a Lavinger byl bez šance. V poslední části hry už na ledě kralovali brankáři, v samostatných nájezdech pak měli více štěstí hosté. I tak ale Medvědi ukázali stoupající formu. „Ano, to nás těší. Jsme také spokojeni s tím, že dostáváme méně branek. Obrana se začíná zlepšovat a pevně věříme, že v tomto trendu budeme pokračovat i v dalších zápasech," má jasno Karel Chládek.

Ve středu 4. listopadu však na Děčín čeká těžká šichta. Medvědi v rámci 13. kola od 18.00 nastoupí na půdě druhých Klatov. A děčínskou obranu prověří nejlepší útok soutěže, Klatovy totiž ve dvanácti zápasech nasázely 71 branek.

HC Děčín – BK Havlíčkův Brod 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Volráb (Kuchynka, Fojt), 33. Kaltenböck (Oliverius) – 19. Vlasov (Kondratěv), 35. Kondratěv (Přidal, Duben), rozh. náj. Kondratěv. Rozhodčí: Battěk – Hrubec, Marek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Procházka, Hříbal, Kaltenböck, Klement, Vegner, Zdvořáček, Kvaček – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Zika, Volráb, Chládek – Fojt, Drnec, Kment – Bejšovec.