„Vůbec jsme to nezvládli. Jablonec byl lepší ve všech směrech, měl daleko lepší pohyb. I když jsme tu už několikrát hráli, jejich úzké kluziště nám dělalo velké problémy. Rychle přistupovali k hráčům a hráli prostě dobře," zklamaně říkal děčínský trenér Karel Chládek.

O osudu utkání bylo rozhodnuto po úvodní třetině, kdy domácí Vlci vedli 4:0. Nepopulární desítku pak zpečetil Medvědům v 54. minutě jablonecký Bříška. Pro Děčín byl tento výsledek velkým varováním do dalších zápasů.

„Věřím, že všechno zlé je k něčemu dobré. Doufám, že si z toho hráči sednou na zadek a začnou urputně pracovat. Hlavně do obrany, tam nás Jablonec neskutečně vyškolil. Věřím, že se to hráčům vepsalo do hlavy a budou o to víc makat," dodal Chládek.

Ve čtvrtek se děčínští hokejisté představí od 18.00 v Klášterci.

Vlci Jablonec – HC Děčín 10:2 (4:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Nevyhoštěný (Pavlů), 7. Frk (Zeman, Brokeš), 17. Bříška (Pavlů, Pilař), 18. Mulač, 26. Tondr (Homolka), 27. Homolka (Demel), 29. Tondr (Hloušek), 33. Frk (Brokeš), 46. Homolka (Demel), 54. Bříška (Tondr, Pavlů) – 39. Oliverius, 49. Vacek.

HC Děčín: Šticha (35. Lavinger) – Kaltenböck, Buďa, Vegner, Klement, Havlíček, Molnár – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Drnec, Chládek, Vacek – Molnár, Bačák, Rubeš.