„S přístupem hráčů není vůbec žádný problém. Kluci pracují tak, jak si představujeme. I návštěvnost na tréninkách je velmi dobrá, takže je vše v pohodě," uvedl bývalý trenér Sokolova.

Začátek přípravy na ledě je vždy spojen s nabíráním kondice. A nejinak je tomu i v Děčíně. „Příprava se zatím vyvíjí tak, jak jsem předpokládal. Zhruba do 25. srpna bude základem nabírání fyzické kondice, herní prvky budou chybět. Jde o klasickou hrubou přípravu na ledě, je potřeba, aby si kluci něco nabruslili a natrénovali. První přátelské zápasy moc neřeším, i před úvodním přátelákem proti Řisutům byl tvrdý trénink. Vše prostě probíhá standardně," uvedl Carvan.

Hráčský kádr Medvědů rozhodně není konečný, na pořad dne přijde rozhodně jeho doplnění. „Aktuálně trénuje dvacítka hráčů. Zranění trápí Hříbala, který má problémy s kolenem. Kádr budeme postupně doplňovat, uvidíme, jak se dohodneme s partnerskými kluby. Ale vše je momentálně na začátku," konstatuje rodák ze Slaného.

Když už doplnit, tak asi v defenzivě. „Tohle řešíme interně, je ale pravda, že máme nedostatek obránců. Útočníků je dost. Vše bude také záležet na tom, jak se hráči představí v trénincích a zápasech. Už první utkání v Řisutech nám něco napovědělo," vysvětlil Carvan.

Medvědi v Řisutech prohráli 2:5, výkonem prý nezklamali. „Nebyla tam ideální sestava, hráči, kteří by měli tým táhnout, odpočívali. Na ledě tak dostali prostor mladí kluci, pro některé to byl první zápas v seniorské kategorii. Výkonem ale nezklamali, ještě ve druhé třetině byl stav 2:2. Samozřejmě tam byly individuální chyby, svou daň si vybrala i atmosféra prvního utkání a to, že jsme do toho šli z plného tréninku," dodal Carvan.

Děčínští hokejisté hrají další přípravný duel v úterý 16. srpna, kdy od 18.00 doma přivítají v odvetě HC Řisuty.