„V naší současné situaci je to zlatý bod," měl hned jasno děčínský trenér Jaromír Carvan. Děčín v Sokolově držela obrana v čele s dobře chytajícím brankářem Michajlovem.

Střelecky se blýskl Radim Vacek, který obstaral oba hostující góly. „Nám opět chybělo až osm hráčů ze základní sestavy. Naopak domácí byli prakticky v nejsilnějším možném složení. Včetně juniorů z Kladna nebo Karlových Varů. První pětka byla pod tlakem, hodně nás podržel Michajlov. Postupem času se hra vyrovnala. Výsledek, který jsme v Sokolově uhráli, je pro nás maximem," přiznal Carvan.

Ten se vracel do velmi známého prostředí, právě v Sokolově před příchodem do Děčína několik sezón působil. „Že bych byl nervózní? To určitě ne. Zápas jsem si užil tak jako každý jiný. Ale trochu specifické to pro mě bylo. Bylo milé vidět známé tváře, samozřejmě znám kádr Sokolova. Ale jinak to bylo v pohodě," pravil Carvan s úsměvem.

Vzápětí ale zvážněl, jelikož problémy s kádrem nejsou zrovna malé. „Dokonce jsme požádali Bílinu o odklad sobotního utkání. Ale soupeř nám nevyhověl. V současnosti nás není ani patnáct. V Sokolově pomohl litoměřický Venca Racek. Ten ale třeba proti Bílině nebude. Máme jak dlouhodobé, tak krátkodobé absence. Musíme doufat, že nám někdo z té marodky vypadne a bude k dispozici. Musíme prostě bojovat," dodal Carvan.

Baník Sokolov – HC Děčín 3:2 pp. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Janata (Schildhabel, Kašpar), 27. Kukla (Šik), 64. Šik (Hruška) – 8. Vacek (Racek), 20. Vacek (Hašek).

R: Sýkora – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 6:7 + Molnár (D) 10 minut OS. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.

HC Děčín: Michajlov (Lavinger) – Molnár, Procházka, Chmel, Zdvořáček, Vaněk, Hucek – Hašek, Volráb, Vacek, Patzelt, Racek, Sýkora, Fojt, Kopta, Zajan, Vykouk.