Až do posledních minut základní části druhé ligy ve skupinách Západ a Střed nebylo jasné, s kým se vlastně děčínští hokejisté střetnou v osmifinále play-off.

Výsledky posledního kola nakonec určily Děčínu šesté místo po základní části. Svěřenci Jaromíra Carvanav něm vyzvou Moravské Budějovice, třetí tým ze skupiny Střed. „Tak nějak jsem tušil, že to budou právě Moravské Budějovice," pravil děčínský útočník Daniel Volráb, který už třetím rokem patří k oporám mužstva.

Po základní části jste nakonec urvali šesté místo. Po roční pauze jste se dostali do play-off.
Určitě jsme spokojenější, než tomu bylo v minulé sezóně. Podle mě to je dobrý výsledek, před sezónou jsme měli ambice umístit se do pátého místa.

Páté místo vám uniklo díky velmi špatné bilanci s Trutnovem. Proč se vám proti němu nedařilo?
Trutnov nám prostě neseděl. Nehrál žádný extra hokej, my jsme se bohužel přizpůsobili jeho stylu. Mám pocit, že ani v minulé sezóně jsme toho proti nim moc neuhráli.

I když byli soupeři papírově slabší, v posledních šesti zápasech jste získali šestnáct bodů.
Rozpis zápasů byl pro nás těžký. V prvních pěti duelech na nás čekalo pět nejtěžších týmů. A ke konci nás čekali papírově slabší. Je ale pravda, že poslední zápasy jsme odehráli velmi dobře. A hlavně se nám konečně dařilo výsledkově.

V osmifinále play-off vás čeká skoro 300 kilometrů a Moravské Budějovice. Jsi spokojený s tímto soupeřem?
Tak nějak jsem tušil, že pojedeme právě do Moravských Budějovic. Je to velmi nepříjemný a zkušený tým.

Celou sérii začínáte na ledě soupeře. Klíčem k postupu je minimálně jedno venkovní vítězství.
Nemyslím si, že bychom venku hráli nějak špatně. Play-off je jiná soutěž. Bude rozhodovat to, kdo udělá méně chyb. Budějovice jsou favoritem. To ale neznamená, že postoupí.

Hádám, že chuť uspět v play-off bude veliká. Už jen proto, že jste ho minulý rok nehráli.
Ta chuť je opravdu velká. Ve vyřazovacích bojích můžete ukázat velikost a zkušenost svého týmu.

Čím byste nalákal děčínské diváky na domácí zápasy osmifinále?
Poslední zápasy na domácím ledě měli hokejovou kulisu. Lidi nám více fandí a nám se hned hrálo lépe. Když víme, že nás fanoušci ženou dopředu, je to pro nás povzbuzení. Myslím si, že to bude vyrovnaná série, která se může rozhodnout až v sedmém zápase.

Osmifinále play-off se hraje na čtyři vítězné zápasy. První utkání se hraje v sobotu 25. února v Moravských Budějovicích, odveta je na programu v pondělí 27. února, kdy se bude hrát na děčínském ledě.

DANIEL VOLRÁB

Narození: 11. března 1983
Post: útočník
Hůl: levá
Výška: 185 cm
Váha: 85 kg
Statistiky po základní části: 29 zápasů/39 bodů (12 + 27)
Celková bilance v HC Děčín: 119 zápasů/133 bodů (58 + 73)