„Je to velká škoda, tenhle zápas jsme prostě měli vyhrát," měl jasno děčínský kouč Jan Havlíček. Do utkání vstoupili lépe bílinští Draci, Lavinger ale jejich prvotní šance pochytal. Skóre otevřel v 7. minutě děčínský kapitán Oliverius, který těžil z nahrávky Ziky. O minutu později však při hře čtyři na čtyři střelou švihem vyrovnal Řezníček. Jenže po první přestávce šel do kabin přeci jen spokojenější Děčín. V čase 19.53 mu totiž těsně vedení vrátil svou tvrdou ranou Faigl.

Také vstup do druhé periody patřil Bílině, v největší šanci pak Kýhos nastřelil horní tyč děčínské svatyně. Jenže v polovině zápasu paradoxně udeřili Medvědi. Pozorný Brandejský doklepl kotouč za Moučku a Děčín rázem vedl o dvě branky. Hosty vrátil zpět do zápasu Trübenekr, který se štěstím propasíroval puk za Lavingera.

Třetí gól jako by Draky nakopl a krátce po začátku posledního dějství bylo vyrovnáno. Stalo se tak ve 42. minutě, kdy skvělou souhru Kýhos – Böhm zakončil druhý jmenovaný do odkryté branky. „Věděli jsme, že hra Bíliny je založena na protiútocích. A přesto si na to hráči nedali pozor, jelikož drtivá většina inkasovaných branek padla právě po těchto situacích," zlobil se Jan Havlíček.

Po vyrovnání byla Bílina aktivnější a hnala se za vedoucí trefou. A dočkala se v 51. minutě, kdy se prosadil agilní Kýhos. Hosté se z vedení radovali tři minuty, jelikož přesilovku pět na tři dokonale využil Vaněk. „V závěru jsme mohli vedení strhnout na svou stranu. Povedl se nám signál, Lukáš Zika jel sám na branku, ale bohužel nedal," mrzelo Havlíčka.

V prodloužení pak bonusový bod brala Bílina. Ten jí zařídil v 63. minutě Petráš. A jak jinak než po situaci dva na jednoho. Tahle ztráta bude mít pro Děčín v konečném boji o patnácté místo zřejmě fatální následky. Právě Draci mají v tabulce o bod více, a navíc dvě utkání k dobru. „Těžko říci, jak se Bílině v dohrávkách zadaří. My se pokusíme v posledních dvou zápasech naplno bodovat a zabojovat o patnácté místo. Je ale pravda, že Bílina má k tomu daleko blíže," pravil Havlíček.

V sobotu 13. února Děčín hostí Řisuty.

HC Děčín – HC Draci Bílina 5:6 po pr. (3:2, 1:1, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Oliverius (Zika), 17. Volráb (Hašek), 20. Faigl (Oliverius, Zdvořáček), 31. Brandejský (Buďa, Patzelt), 54. Vaněk (Zika, Oliverius) – 8. Řezníček (Fučík, Trübenekr), 20. Čmolík (Machač), 36. Trübenekr (Řezníček), 42. Böhm (Kýhos), 51. Kýhos (Procházka), 63. Petráš (Štěpánek).

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Molnár, Zdvořáček, Vaněk, Klement, Chmel, Bačák – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Zika – Patzelt, Brandejský, Buďa – Chovanec, Kment, Fojt.