„Jsme samozřejmě za vítězství moc rádi. Ale divím se, že jsem nedostal infarkt," pravil s úsměvem děčínský trenér Karel Chládek.

Jeho svěřenci však předvedli v klíčových momentech velkou vůli a bojovnost. Po první třetině, kterou Děčín vyhrál 2:1, přišly v té druhé dva rychlé písecké zásahy a bylo vyrovnáno. Medvědy to nezlomilo, v závěru periody se během minuty prosadil Hříbal a také Oliverius.

Druhá důležitá fáze zápasu přišla ve třetí třetině, kdy v rozmezí dvou minut padly čtyři branky. Hostům v přesilové hře stačilo dvanáct sekund na vyrovnání, jenže vzápětí se bleskurychle prosadil Kuchynka a o minutu a půl později se poprvé po svém návratu trefil Lukáš Zika. Když pak v 53. minutě Faigl zblízka překonal Paneca, bylo prakticky rozhodnuto. „Až v této fázi zápasu už to bylo klidnější. Důležité bylo, že kluky rychlé trefy Písku nepoložily, a rychle odpověděli," všiml si Chládek.

Z posledních třech duelů vyválčili děčínští hokejisté šest bodů. Blýská se tak na lepší časy? „Pevně věřím, že kluky tahle výhra nakopne a opět se jim zvedne sebevědomí. Ve středu nás čeká zápas na ledě posledního Jindřichova Hradce. To bude důležitá bitva pro další vývoj v tabulce," dodal Chládek.

Medvědi poskočili s osmi body na patnáctou příčku a mají stejně bodů jako šestnáctý Baník Sokolov.

HC Děčín – IHC Písek 9:5 (2:1, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Fojt (Filipovský, Volráb), 13. Kaltenböck (Oliverius, Zika), 29. Faigl (Kaltenböck), 38. Hříbal (Kuchynka, Kment), 39. Oliverius (Zika, Faigl), 47. Kuchynka (Chládek), 48. Zika (Vaněk, Faigl), 53. Faigl (Chládek), 56. Chládek (Vaněk) – 6. Sýbek (Slavík), 23. Slavík (Ferebauer), 23. Urbanec (Sýbek), 46. Urbanec (Procházka, Sýbek), 47. Marek (Sýbek). R: Hlinka – Mašek, Ševic. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Filipovský, Hříbal, Vaněk, Kaltenböck, Klement, Vegner, Molnár, Zdvořáček – Chládek, Faigl, Oliverius – Kuchynka, Zika, Volráb – Fojt, Drnec, Kment.