„Myslím si, že v první a poslední třetině jsme byli lepším týmem. Bohužel výsledek ovlinily dva faktory. Tím prvním byly naše zbytečné fauly, tři góly jsme dostali v oslabení. A druhým byl náš nedůraz ve vlastním brankovišti," hodnotil zápas děčínský trenér Karel Chládek.

Přitom první perioda byla velmi opatrná a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na ledě strhla divoká přestřelka. Hosty poslal do vedení v 9. minutě Miller, který se trefil ukázkově pod víko. Jenže za dvě minuty se ve skrumáži před Lavingerem nejlépe zorientoval Kraus a vyrovnal. Do konce třetiny se Děčín spíše bránil, Lavinger ho držel nad vodou.

Do druhé periody nastoupily lépe Řisuty, hosté však deset minut jejich tlaku odolávali. V polovině zápasu však přišly tři rychlé domácí zásahy. Ve 30. minutě doráží kotouč za Lavingera Landa. Po následujícím buly Řisuty rychle zakombinovaly a děčínský brankář byl krátký na střelu Vodičky. Hrůznou dvouminutovku pro Děčín ukončil Náprstek, který potrestal nedůslednost děčínské obrany. S hosty to vypadalo zle, dvě minuty před koncem je zpátky do zápasu vrátil Racek, který za Schwambergera dorazil Chládkovu střelu.

V posledním dějství začal Děčín výborně, brzy se prosadil Müller a snížil na 4:3. Domácí Veber sice vrátil domácím dvoubrankový náskok, ale Medvědi znovu zabojovali. Ve 49. minutě nejprve snižuje Zika. Hosté pokračovali v tlaku a za dvě minuty vyrovnává Tomáš Drnec. Domácí nevěděli, kam dřív skočit. Pět minut před koncem se prosadil zblízka Oliverius a strhává vedení na děčínskou stranu. Medvědi však náskok neudrželi. Nejprve hráli minutu před koncem s mnoho hráči na ledě a pykali za to vyloučením. Přesilovku využil Babický a vyrovnal na 6:6. „Nechtěl bych si stěžovat, ale tohle se rozhodčím nepovedlo. Rozhodně jsme nebyli v šesti na ledě," zlobil se Chládek.

Vypadalo to na prodloužení, jenže deset vteřin před závěrem zápasu dotlačil kotouč za čáru Náprstek a přivál domácím všechny body. Hosté tak po famózním obratu zpackali poslední minutu celého duelu a do Děčína se vracejí
s prázdnou. „Je to samozřejmě velká škoda, měli jsme tři body na dosah. Bohužel jsme neuhlídali oslabení. Chtěli jsme alespoň udržet remízu, jenže závěr hráči prostě nezvládli," dodal závěrem děčínský hokejový kouč.

ŘISUTY - HC DĚČÍN 7:6 (1:1, 3:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 11. Kraus (Veber, Vlček), 30. Landa, 32. Vodička (Pípal, Tomáš), 32. Náprstek (Kos), 44. Veber (Sedláček), 60. Babický (Kraus), 60. Náprstek (Landa) – 9. Müller (Oliverius), 39. Racek (Chládek), 41. Müller (Hříbal, Procházka), 49. Zika (Oliverius), 51. Drnec (Saska), 55. Oliverius (Zika). Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0.

HC Děčín: Lavinger (Formánek) – Hříbal, Procházka, Kaltenböck, Motejlek, Saska, Molnár – Müller, Oliverius, Zika – Racek, Chládek, Vacek – Drnec, Číhal, Kuchynka – Šetka, Faigl, Kopas.