Ve finále nestačila na Nejdek, kterému podlehla 4:5. Na tom by nebylo nic podivného, ovšem nad vítězstvím Nejdku je stín podvodu. „V dresu soupeře nastoupili hráči, kteří vůbec nebyli na soupisce. Nejdek vědomě podváděl," zlobil se Roman Špírek, hráč děčínské hokejové gardy.

Příkladem byl hráč Nejdku Košatka. „Ve skupině jsme prohráli s Nejdkem 0:3. A právě Košatka si poranil rameno a musel do nemocnice. A ve finále nám dal Košatka dvě branky. Na jeho jméno hrál úplně jiný hráč," kroutil hlavou Špírek.

Děčín podal protest, ovšem organizátoři dali od všeho ruce pryč. „Je pravda, že jsme si toho všimli během zápasu," podotkl Špírek. „Bohužel, dozvěděli jsme se o tom až po zápase. A s tím už nelze nic udělat. I když pravidla byla porušena," krčí rameny organizátor Viktor Lukáš.

„Proč to Děčín neřekl během zápasu a teď kope kolem sebe. Konfrontaci si nikdo nežádal," utrousil trenér Nejdku Zdeněk Golda.

Do Berouna, kde se bude konat republikové finále, tak zřejmě pojede Nejdek. „Nedá se s tím nic dělat, kluci jsou otráveni. Nejdek to udělal vědomě. Měli by se omluvit a do Berouna prostě nejezdit. Jde i o peníze, vítěz totiž inkasoval devět tisíc. Jen pro upřesnění, startovné na turnaj stálo dvanáct tisíc. Jsme velmi zklamáni, tohle prostě do sportu nepatří. Bohužel, žádné jiné řešení není," dodal Špírek.

Výsledky staré gardy HC Děčín

Základní skupina: Nový Bydžov 6:1, Nejdek 0:3, Myjava 7:5. Čtvrtfinále: Malá Veleň 7:4. Semifinále: Nový Bydžov 5:4 po sam. nájezdech. Finále: Nejdek 4:5.

Sestava: Fiala - Bulín, Havlík, Fryc, Pražan, Stibor, Kouřil, Zelenka, Špírek, Lacina P., Lacina J.