Draci se naopak trápí, ze šesti zápasů vyhráli jen jeden jediný. Svěřenci trenéra Tomáše Mareše rozhodli o třech bodech v poslední periodě, kterou vyhráli 4:1. Na ledě se po disciplinárním trestu proháněl i děčínský kapitán Michal Oliverius. Hattrickem se blýskl exbílinský Zdeněk Petráš.

„Už od první minuty bylo vidět, že kluci prostě chtějí vyhrát. Byli jsme hodně aktivní, hráči měli dobrý pohyb, hodně bruslili,“ pochvaloval si Mareš.

Dle jeho slov mohl jeho tým rozhodnout v prostřední části hry. „Měli jsme tam několik vyložených šancí. Bylo až neskutečné, co jsme zahodili. Naštěstí si to kluci nechali na poslední třetinu. Bylo to zasloužené vítězství a já musím celé mužstvo pochválit,“ zdůraznil děčínský hokejový kouč.

„Oni na nás vlítli, sice jsme se dvě třetiny drželi, ale jinak to bylo jednoznačné, náš výkon na body nemohl stačit,“ uznal jasnou porážku bílinský obránce Hanuš Petržílka. „Chyběl nám důraz, soupeř víc bruslil. My si nedali nahrávku, měli jsme méně střel,“ přidal další postřehy.

Bílina zatím porazila pouze Řisuty, a to ve 3. kole. Nyní tři duely v řadě prohrála, z toho dva na svém stadionu. „Teď bychom potřebovali urvat pár bodů, abychom se i psychicky zvedli. Proč se nám zatím nedaří? Nedokážu to přesně říct. Možná je to tím, že máme nový kádr. Hráli jsme spolu už v přípravě, začíná si to sedat, ale už je na čase konečně začít vyhrávat!“ tvrdí mladý hokejista Draků.

Podle něho vládne v kabině bojovná nálada. „V kabině to nejvíc táhne Tomáš Urban, to je, dá se říct,i takový asistent trenéra. A pak samozřejmě Procházka a další zkušení a starší hráči,“ přibližuje.

Bílina je v tabulce na předposledním šestém místě, Děčín poskočil na třetí. V sobotu hraje Bílina opět doma, kdy od 17.30 hostí Vrchlabí. Děčín na vlastním ledě od 18 hodin přivítá Dvůr Králové.

„Sice opět hrajeme doma, ale s Vrchlabím. To teď poprvé prohrálo, jenže má v kádru hodně zkušených hráčů, kteří i hráli extraligu. Zkusíme proti němu překvapit,“ slibuje Petržílka.

HC Draci Bílina - HC Děčín 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 7. Gnusin (Gevorkjan), 38. Procházka (Vošta), 60. Baránek – 6. Petráš (Kuchynka), 10. Petráš (Zajan), 28. Kuchynka (Faigl, Zdvořáček), 45. Zajan (Hes), 55. Kuchynka, 56. Petráš (Volráb, Zajan), 59. Navarra (Hes, Zdvořáček).

Rozhodčí: Místecký – Votrubec, Janíček. Vyloučení: 7:6, navíc Oliverius (D) OS do konce utkání. Využití: 0:2.

HC Děčín: Volke (Lavinger) – Hříbal, Kaltenböck (A), Loukota, Málek, Vaněk, Zdvořáček, Hes – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb (A), Bárdoš, Faigl, Oliverius (C), Petráš, Kordule, Navarra