Kouhoti z Tábora rozhodli po polovině zápasu, neboť v 35. minutě vedli 4:0. Domácím se snaha upřít nedá, na soupeře to ale nestačilo. „Tábor byl lepší, více držel kotouč a hodně se do nás tlačil. Měli jsme problémy ve středním pásmu. Ale třeba v první třetině jsme tam klidně jeden, dva góly mohli dát. V té druhé přidal Tábor další branky a bylo rozhodnuto,“ přiznal David Švagrovský, trenér Děčína, který si tak odbyl ostrou druholigovou premiéru.

„Kromě úvodu byla z naší strany první třetina v pořádku. Dobře jsme bruslili, a především při hře pět na pět jsme měli výraznou herní převahu. Druhá část byla z naší strany ještě lepší než ta první a vytáhli jsme v ní skóre až na 4:0. Soupeř si v ní v podstatě nic nevytvořil, s výjimkou situace, kdy znovu v naší přesilovce jel ve dvou hráčích sám na Davida Gábu, ale ten skvěle zasáhl. Třetí třetina se mi bohužel ani nechce hodnotit, protože se mi silně nelíbila. Přidržovali jsme puky, tahali je zpátky, situace jsme přehrávali a málo stříleli. Bylo tam úplně všechno to, co nechceme, aby se v naší hře objevovalo. Na druhé straně máme tři body a velké pozitivum je, že jsme udrželi nulu a další čtyři hezké góly. S tím jsme samozřejmě spokojeni a jedeme dál," shrnul vše kouč Tábora Tomáš Matušík. 

„Tábor ukázal, v čem je jeho síla. Dostal se brzy do vedení, a až na pár výjimek hru kontroloval. Nás držel v naději brankář Petrásek, který chytal velmi dobře. Když už jsme si vytvořili vylouženou šanci, v koncovce jsme selhali. Něco si k tomu řekneme, ve středu nás čeká derby proti Ústí. Věřím, že budeme úspěšnější a budeme bodovat," řekl Tomáš Faigl, kapitán HC Děčín.

HC Děčín – HC Tábor 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a asistence: 3. Krliš (Zadražil, Severa), 12. Šulek (Hajič, Dančišin), 21. Matušík (Plášil, Dančišin), 35. Šulek (K. Černý, Matušík)

Sestava Děčín: Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Hercík, Starý – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Macek, Jursa, Černý – Smola, Parshakov, Nowák – Hruška