Až příliš krutým výsledkem skončilo přípravné fotbalové utkání, ve kterém se na umělé trávě děčínského městského stadionu střetl Řezuz Děčín hrající Krajský přebor s druholigovým MFK Ústí nad Labem.

Řezuz Děčín – MFK Ústí n. L. 0:6 (0:0)


Už od prvních momentů byl sice znát herní rozdíl tří soutěží, „domácí“ řezníci ale neustálému tlaku svého soupeře dokázali odolávat. A to také díky tomu, že si velezkušený brankář děčínského týmu Standa Mikel skvěle postavil brankovou konstrukci. V první půli totiž hosté z Ústí nad Labem nastřelili třikrát břevno a jednou tyč. Děčínští se v úvodní části také dostali několikrát na dostřel Diveckého branky (Dvořák, Vlasák, Runt), jejich pokusy ale buď neměly patřičnou přesnost nebo razanci. „Už v první půli jsme zbytečně ztráceli svými nepřesnostmi míče ve středu hřiště a pak jsme o ně museli hodně bojovat, což nás stálo dost sil. Čisté konto jsme sice v první části udrželi, ale bylo jasné, že se nám to s největší pravděpodobností do konce zápasu nepodaří,“ správně odhadoval trenér Řezuz Děčín Vladimír Vašák.

Jeho slova se začala naplňovat už v 53. minutě, kdy z hranice šestnáctky mířil přesně k levé tyči Martykán a Ústí vedlo. Zápas mohl mít ještě i trochu jiný vývoj, děčínský Dvořák ale ani jednu ze svých obrovských šancí okolo šedesáté minuty neproměnil a nevyrovnal. Pak už se začalo hrát jen na jednu branku a hosté přidávali jeden gól za druhým. V 67. minutě se nadvakrát prosadil Mahmutovič, který pak ještě o šest minut později proměnil i svůj samostatný únik. Deset minut před koncem se k Ústí přitočilo i štěstí, když Mikel vyrazil míč jen do zad Procházky a od něj putoval do sítě. Hned po výkopu dal svou druhou branku v utkání Martykán a skóre uzavřel stylově v 84. minutě po rohu ústecký kapitán Novák. „Je to pro domácí až příliš velký příděl, to si nezasloužili“ ozvalo se po závěrečném hvizdu z hloučku ústeckých příznivců, kteří se přijeli do Děčína podívat. „Ve druhé půli už byli hosté jasně lepší a navíc dokázali proměňovat i své šance. Mě hlavně mrzí, že jsme ve třetím utkání za sebou nedokázali dát branku,“ dodal trenér Vašák.
Branky: 53. a 81. Martykán, 67. a 73. Mahmutovič, 80. Procházka, 84. Novák. Před 180 diváky řídil Baum.

Řezuz Děčín: Mikel – Ovečka, Nagy, Hubený – Žáček, Jirchář, Kováč, Stejskal – Runt – Dvořák, Vlasák (46. Wenzel).

MFK Ústí n. L.: Divecký – Martykán, Novák, Valenta, Pimpara, Benčík, Vondrášek, Fousek, Šmrha, Hanzlík, Mašanský. Střídali: Džuban, Franc, Procházka, Karlík, Dvořák, Mahmutovič.