K poslednímu utkání první poloviny nadstavbové části „sudá – lichá“ zajížděl po základní části druhý tým skupiny západ HC Děčín k vítězi základní části skupiny Střed, kterým byl celek Benátek nad Jizerou.

Benátky n. J. – HC Děčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)


Hostující tým představil v brance novou posilu, kterou je brankář tmavé pleti Štěrba. Tento chomutovský věkem ještě junior se od ostatních hráčů odlišuje nepříliš vysokým vzrůstem a také cizineckou krví. Je totiž potomkem madagaskarské matky a konžského otce. Do Děčína přišel na hostování a jeho transfer se doslova „upekl“ na poslední chvíli před odjezdem na utkání do Benátek. Tam se nová tvář předvedla ve velmi dobrém světle a především jeho zásluhou měli hosté dlouho naději na bodový zisk.

„Jsme s ním maximálně spokojeni, předvedl výborný výkon, takhle si představujeme, že by měl brankář chytat,“ mnul si spokojeně ruce asistent děčínského trenéra Pavel Werner. „Na ten rozhodující gól pět minut před koncem neměl nárok, domácí hráč byl sám a trefil se přesně pod výko, to nemohl chytat,“ dodal ještě nedávno výborný střelec děčínského týmu Werner.

V utkání samotném byl papírovým favoritem domácí tým, svou roli ale dlouho nesplňoval. Děčín předvedl oproti několika předchozím zápasům zlepšený výkon, především pak v defenzivě hrál zodpovědně. Domácí se poprvé prosadili ve druhé minutě druhé třetiny, kdy mazácky zavěsil Mařík. Děčínští měli poté několik možností na vyrovnání, domácí gólman Hanousek ale byl pozorný a při několika šancích )Tomeček, Stezka) při něm stáli i všichni svatí.
Zaslouženého vyrovnání se děčínští dočkali ve 46. minutě, kdy se přesně mezi betony přesně trefil Štverák. To už se několik minut hrálo kvůli poruše časomíry „na stopky“.

Rozhodující moment přišel necelých pět minut před koncem, kdy Mařík vymetl pavučinku ve Štěrbově brance. Děčín se pak odhodlal v touze po vyrovnání k tlaku, ovšem při power play se zmocnil puku Malý, který střelou do opuštěné děčínské klece dal výsledku definitivní podobu.

Branky: 22. a 55. Mařík, 60. Malý – 46. Štverák. Vyloučení 8:7. Bez využití. Před 320 diváky řídil Stolín.

HC Děčín: Štěrba – Bedan. Stezka – Havlíček, Sádovský – Kučera, Dvořák – O. Luka, Stibor, Filipovský – Tomeček, Štverák, Preussler – Chvátal, Myšík, Hříbal – Toman.