Ve třetím utkání prvního hracího dne zimního fotbalového turnaje „O pohár města Děčína“ se na umělé trávě děčínského městského stadionu střetli Řezuz Děčín s FK Rumburk.

Řezuz Děčín – Rumburk 12:1 (5:0)

Favoritem zápasu byl děčínský celek, který hraje o soutěž výše a všeobecně se očekávalo jeho bezproblémové vítězství. Že to ale bude takový výprask to nečekal nikdo. Rumburk totiž na podzim podával v I. A třídě celkem sympatické výkony. Do Děčína ale v sobotu přijel v doslova slátané sestavě protkané neznámými jmény a s řezníky držel krok snad jen prví dvě – tři minuty.

Již ve 3. minutě unikal Matoušek, rumburský brankář Štěpán ho fauloval ve vápně a Runt z penalty otevřel skóre zápasu. Zanedlouho pak přišla rozhodující tříminutovka, ve které dali řezníci tři branky a prakticky tak rozhodli o vítězi utkání. Rumburk totiž poté již hodil flintu do žita a nebyl vážnějším soupeřem. Druhý gól Děčína dal ve 14. minutě přesnou ranou „pod víko“ Dvořák, o minutu později přesně loboval volný Matoušek a v 17. minutě se z trestného kopu trefil Vlasák. Skóre první půle pak uzavřel v poslední minutě střelou do prázdné branky Matoušek po centru Dvořáka.

Ve druhé půli se čekalo na gól jen do 48. minuty, kdy se po Hubeného centru nemohl hlavou mýlit Runt, o dvě minuty později pak přidal sedmý gól Dvořák, který poté zaznamenal i osmou branku svého celku. To bylo v 67. minutě z bezprostřední blízkosti. Hned za další minutu zvyšoval na 9:0 Wenzel a pak přišly dvě trefy Stejskala. Dvanáctý zářez na děčínskou pažbu přidal Dvořák dvanáct minut před koncem. Hosté zaznamenali čestný úspěch po ojedinělém útoku v 85. minutě, kdy propasíroval míč do sítě Moravec.

Branky: 3. a 48. Runt (první z PK), 14., 50., 67. a 78. Dvořák, 15. a 45. Matoušek, 17. Vlasák, 68. Wenzel, 70. a 72. Stejskal – 85. Moravec. Před 100 diváky řídil Baum.

Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka, Jirchář, Hubený, Matoušek, Wenzel, Stejskal, Žáček, Runt, Dvořák, Vlasák. střídali: Veselý, Nagy. Trenér V. Vašák.
Rumburk: Štěpán – Stodola, Pokorný, Mlejnek, Adamec, Vyskočil, Hanykýř, Pilko, Přibyl, Chlada, Bartůněk. Střídali: Hroděj, Moravec, Kebort.