Úsek mezi 49. a 51. minutou nedělního utkání II. NHL skupiny Západ na ledě vedoucích Rokycan by nejraději druholigoví hokejisté HC Děčín vymazali. Právě v tomto rozmezí domácí dvakrát udeřili a do té doby vedoucí hosté se pak již k odvetnému úderu nedostali.

HC Rokycany – HC Děčín 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)Na postavení v tabulce sice neměl výsledek vliv, ovšem bodové manko druhého Děčína narostlo až na číslo deset a navíc se na něj bodově dotáhl Klášterec. Zdá se tedy, že se ve skupině Západ už bude bojovat pouze o druhé místo.

První vzájemné utkání na děčínském ledě skončilo remízou 4:4 a tuhý boj se očekával i tentokrát. A předpoklady se potvrdily, a to i přesto, že hosté na led vedoucího celku zajížděli v notně okleštěné sestavě. „Martin Luka je zraněný, Máca Tomeček a Myšík jsou nemocní, Postl je na střídavý start v Mostě a navíc nemohl z rodinných důvodů a tři mladé hráče jsme uvolnili pro juniory, kteří potřebují k záchraně každý bodík,“ prozradil sekretář a obránce HC Děčín Jan Havlíček.

První třetina byla vcelku vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách. Oba brankáři ale byli pozorní.

Ve stejném duchu začala i druhá část. Ovšem jen do 27. minuty, kdy dostal přihrávku na prostředek O. Luka, ten naznačil střelu, ještě si kotouč potáhl do strany a mazácky otevřel skóre zápasu. O tři minuty později domácí vyrovnali, gól ale rozhodčí správně neuznali kvůli posunuté děčínské brance. V závěru této části hry měli hosté ještě několik velmi slibných možností, gól však už nedali.

Hned v úvodu poslední třetiny přestáli děčínští hokejisté dlouhou přesilovku pět na tři a vypadalo to velmi nadějně. Jenže přišel již avizovaný dvouminutový úsek. Nejprve dali domácí velmi šťastný gól, když se puk záhadně odrazil od zadního mantinelu před prázdnou branku a volného Švíka. O dvě minuty později pak hráli domácí klasickou přesilovku, kterou přetavil ve vítězný gól Kreuzman. Hosté měli ještě v závěru dvě velké možnosti na vyrovnání, předlouhou přesilovku 5 na 3, ale stejně jako závěrečné power play, využít nedokázali.

„Hosté byli dvě třetiny lepší, ale v poslední části jsme zkušeností a bojovností dokázali otočit a zvítězit,“ komentoval duel trenér Rokycan Karel Trachta.
Branky: 49. Švík, 51. Kreuzman – 27. O. Luka.

HC Děčín: Zámostný – Bedan, Stezka – Havlíček, Mašek – Sádovský – O. Luka, Preussler, Filipovský – Štverák, Gergel, Volráb – Kratochvíl, Stibor, Chvátal. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.