K dalšímu mistrovskému utkání II. hokejové ligy zajížděl třetí tým tabulky skupiny Západ HC Děčín na sokolovský led.

Baník Sokolov – HC Děčín
2:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Hned v úvodu první třetiny dostali domácí šanci hrát přesilovku, ale nic z ní nevytěžili. To hosté v 5. minutě zahrozili a puk už směřoval do domácí branky, v poslední chvíli ho ale obránce zametl do bezpečí. V dalším průběhu měli mírně navrch domácí, ale vždy ztroskotali na skvěle chytajícím Zámostném. Vzruch přinesl závěr první třetiny, to hostující Postl nejprve přestřelil branku a na druhé straně orazítkoval Soukup pravou tyč Zámostného branky.

Góly začaly padat až ve druhé části a jako první udeřili domácí. Ve 25. minutě prostřelil Zámostného se štěstím Dobřemysl. Domácí branka povzbudila a začali soupeře přehrávat. Dokonce měli možnost hrát i několik přesilovek, Děčín však dobře bránil. Těsně po polovině zápasu přišly chvíle hostů. Nejprve vyrovnal ve 32. minutě Tomeček, za minutu a půl se trefil Kratochvíl a najednou bylo vše úplně jinak. Děčín vedl, ale vedení do konce neudržel.

Úvod třetí třetiny patřil opět hostům, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. Naopak na druhé straně se ve 47. minutě trefil Soukup a bylo vyrovnáno.
V samotném závěru měl Děčín možnost hrát krátkou přesilovku pět na tři, ale domácí jí přestáli bez úhony a následovalo prodloužení. V tom nejprve hráli domácí přesilovku ale gól nedali. Na druhé straně měl obrovskou možnost rozhodnout o dvou bodech pro svůj tým děčínský Tomeček, trestné střílení ale neproměnil a tak si každý z celků připsal jeden bod. „Je to cenný bod. Sokolov se oproti prnímu utkání u nás velmi zlepšil, dost posílil a zase je to ten starý a velmi dobrý Baník. V našem týmu musím vyzdvihnout výkon Zámostného, chytal fakt parádně,“ řekl asistent trenéra děčínského týmu Pavel Werner.

Branky: 25. Dobřemysl, 47. Soukup – 34. Tomeček, 35. Kratochvíl. Vyloučení 5:11, využití 1:1. Před 453 diváky řídil Zubzanda.
HC Děčín: Zámostný – Bedan. Stezka – Havlíček, M. Luka – Kučera, Sádovský – Bulva – Filipovský, Štverák, Kratochvíl – Tomeček, Gergel, Hříbal – Postl, Stibor, O. Luka – Chvátal, Preussler, Myšík. Trenér Vít Borůvka, asistent Pavel Werner.