Po dlouhé třítýdenní odmlce se děčínští hokejisté představili v neděli v podvečer opět na svém ledě, kde přivítali nováčka soutěže HC Litoměřice.

HC Děčín – HC Litoměřice

4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Pro domácí to mělo být celkem snadné utkání, alespoň k těmto úvahám sváděly dva fakty. A to, že Děčín patří k nejužší špičce tabulky a proti devátému celku nastupoval jako třetí tým v pořadí a také proto, že děčínští hokejisté v prvním vzájemném měření sil vyhráli na litoměřickém ledě 4:2. Nakonec domácí roli papírového favorita splnili, dlouho to tak ale nevypadalo.

Zpočátku se zdálo, že by neměl být žádný problém, domácí ale přibrzdila dvě minuty trvající přesilovka pět na tři v jejich prospěch. Naložili s ní totiž prachbídně a prakticky ani nevystřelili na branku. Podobné to pak bylo i v dalších třech, tentokrát už jen klasických, početních výhodách a tak není divu, že první část skončila bez branek.

Ve druhé části hráli čtyři přesilovky hosté a domácí ani jednu. Když pak i litoměřičtí hráči z těchto výhod nic nevytěžili nastupovalo se do poslední třetiny za bezbrankového stavu a diváci se ptali, dá vůbec někdo gól. Nakonec se tak stalo, a to hned čtyřikrát a všechny padly do litoměřické sítě. Vše odstartoval ve 49. minutě střelou bez přípravy Tomeček. O necelé dvě minuty později zhodnotil kombinaci celé formace M. Luka a bylo to 2:0. Pak ještě využili dvě přesilovky Myšík a Postl.

Branky: 49. Tomeček, 51. M. Luka, 55. Myšík, 58. Postl. Vyloučení 7:9. Využití 2:0. Před 380 diváky řídil Hrubý.
HC Děčín: Baroch – Bedan, Stezka – M. Luka, Havlíček – Sádovský, Mašek – Kratochvíl, Štverák, Filipovský – Volráb, Gergel, Tomeček – O. LUka, Postl, Stibor – Chvátal, Myšík, Preussler. Trenér V. Borůvka, asistent P. Werner.