Po remíze v Klatovech před týdnem přivítal vedoucí tým tabulky druhé hokejové ligy skupiny Západ HC Děčín na svém ledě v neděli ve šlágru kola druhý tým tabulky a stejně jako na klatovském ledě se v utkánín zrodila remíza.
HC Děčín – HC Rokycany
4:4 (0:1, 2:1, 2:2 – 0:0)
Děčínští nastoupili do utkání s novými tvářemi v obraně Chotašem a Maškem a také se na ledě objevil děčínský odchovanec útočník Martin Postl. Všichni tři přišli na hostování z Kadaně. A právě Postl zahájil pohledné, bojovné a kvalitní utkání první šancí již ve 2. minutě, kdy ujel a prudkou střelou prověřil pozornost brankáře hostů. Z gólu se ale radovali v první části jen hosté. V 11. minutě se puk po dorážce Pavlise ňešťastně odrazil a přeplachtil brankáře Zámostného. Děčín mohl vyrovnat, ale Filipovský obrovskou šanci nedal a neproměněná zůstala i dvaceti vteřinová přesilovka pět na tři. Vše podstatné ve druhé části se událo v průběhu tří minut. Nejprve ujel v 28. minutě Postl nahrál Tomečkovi a ten střelou zápěstím vyrovnal. Ve 30. minutě ale dalším šťastným odrazem využili hosté přesilovku pět na tři. Ve 31. minutě, zavezl puk do hostující třetiny Gergel, přihrál Tomečkovi a ten se opět prosadil. Bylo tedy zase vyrovnáno.
V poslední části dostal Děčín další ránu do vazu, když hosté ve vlastním oslabení skórovali zásluhou Kubeše. Domácí si pak vytvořili velký tlak a ten přinesl své ovoce v podobě úspěšné dorážky O. Luky. Stále ještě nebyl konec. V 56. minutě totiž hosté opět šťastnou brankou potrestali zcela zbytečné vyloučení Stibora. Naštěstí pro domácí na sebe odpověď nenechala dlouho čekat. V 57. minutě vyrovnal Volráb. Děčín mohl dokonce vyhrát, Postl ale po své skvělé individuální akci trefil necelé dvě minuty před koncem pouze břevno hostující branky.
Branky: 8. a 11. Tomeček, 53. O. Luka, 57. Volráb – 11. Pavlis, 30. Kreuzman, 43. Kubeš, 56. Poustka. Vyloučení 7:7. Využití 0:2. Oslabení 0:1. Před 280 diváky řídil Petružálek. HC Děčín: Zámostný – Chotaš, Stezka – Havlíček, M. Luka – Sádovský, Třeštík – Mašek – O. Luka, Stibor, Filipovský – Postl, Gergel, Tomeček – Chvátal, Kratochvíl, Štverák – Preussler, Volráb, Myšík. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.