Druhá hokejová liga měla ve skupině Západ v uplynulém kole opravdový šlágr. Na ledě druhých Klatov se totiž představil lídr tabulky HC Děčín a přestože hosté už vedli o tři branky skončil duel zřejmě zaslouženou remízou.
HC Klatovy – HC Děčín
3:3 (0:2, 1:1, 2:0)

V první třetině ukázal Děčín, proč vévodí tabulce. Klatovští hráči často chybovali a umožňovali hostujícímu celku hrát svoji hru. Děčín se ujal vedení po přihrávce Chvátala, který našel najíždějícího Filipovského a ten přesnou střelou k tyči nedal šanci domácímu Štelmachovi. V další části domácí na chvilku zahrozili, ale byl to opět soupeř, který trestal chybu v obraně. Gergel se dostal do brejku a ač tísněn domácím Klausem zakončil a Děčín šel do kabin s dvougólovým náskokem.
V začátku druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale nezužitkovali ji. To na druhé straně při vyloučení Mužíka soupeř trestal. Hosté nabídnutou výhodu využili a po perfektní spolupráci Tomečka a Gergela zvyšoval Divíšek. V tu chvíli to s domácím týmem vypadalo zle. Pak se ale probudili diváci, hráči také a od poloviny utkání byl na ledě jeden tým. Klatovy dostaly Děčín pod tlak, který byl korunován minutou před koncem střelou Horníka od modré, kterou Holub dotlačil do sítě.
Hned v úvodu třetí třetiny využil Dorňák nahrávku Geltnera a pod padajícím Zámostným snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí tým dřel, vypracoval si mnoho slibných šancí, ale hostující gólman byl vždy na svém místě. Ale byla jen otázka času, kdy svou převahu Klatovy promění ve vyrovnávací gól a to se podařilo. Klaus rozehrával z obranného pásma, našel na ledě ze střídačky jedoucího Holuba, který krásnou střelou nad lapačku svým druhým gólem v utkání vyrovnal. V prodloužení se už žádnému celku branku dát nepodařilo.
Branky: 40. a 58. Holub, 41. Dorňák - 7.Filipovský, 19. Gergel, 28. Divíšek, Gergel. Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.
HC Děčín: Zámostný - Bedan, Stezka, Havlíček, Luka M., Sádovský, Třeštík, Mašek, Chotaš, Luka O., Stibor, Filipovský, Divíšek, Gergel. Tomeček, Preussler, Kratochvíl, Chvátal, Štverák, Myšík. Trenér V. Borůvka., asistent P. Werner.