HC Děčín – HC Roudnice
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Hosté jsou sice nováčkem soutěže, kádr mají ale protkán obrovskou zkušeností a dravým mládím. Tu zkušenost například představují dlouholetí extraligoví hráči jako Žemlička nebo Šrek.
Děčín ale potvrdil, že jeho přebudovaný tým má svou sílu, rychle zahnal chmury z nedělního utkání a po velmi dobrém výkonu svého soka vyprovodil pěti brankami.
Výhra se ale nerodila snadno. Na rychlou branku Gergela ze 2. minuty hosté Zuziakem hned ve 4. minutě odpověděli. Důležitý moment se zrodil ve 12. minutě, to domácí hned po přestálém oslabení založili útok, na jehož konci byl důrazný Chvátal – 2:1. I na tento gól dokázali hosté odpovědět, ale až v polovině utkání, kdy ujel ve vlastním oslabení harcovník Hanzl a přesnou střelou vyrovnal. Jenže krátce na to měl Děčín výhodu dvou hráčů v poli a dvojnásobnou přesilovku dokázal po parádní přihrávce Stezky využít Filipovský. Děčín tedy opět vedl a tentokrát si vedení už vzít nenechal. Naopak do konce druhé třetiny přidal čtvrtý gól Gergel, který po dvou obrovských šancích, které ještě neproměnil, pálil při přesilovce téměř do prázdné branky.
V posledním dějství se nadále hrál otevřený hokej a poslední slovo měl Divíšek, který přesnou střelou k tyči zužitkoval přihrávku Tomečka. V závěru se hosté při vyloučení domácího hráče odhodlali k power play a dlouho tak hráli šest na čtyři. Děčínský tým ale několikrát podržel mladý brankář Baroch, který dostal ve středu přednost před Zámostným a trenérům se odvděčil velmi dobrým výkonem.
Branky: 2. a 39. Gergel, 12. Chvátal, 32. Filipovský 48. Divíšek – 4. Zuziak, 30. Hanzl. Vyloučení 9:14. Využití 3:0. Oslabení 0:1. 280 diváků.
HC Děčín: Baroch – Bedan, Stezka – M. Luka, Havlíček – Třeštík, Sádovský – Kučera – O. Luka, Stibor, Filipovský – Divíšek, Gergel, Tomeček – Štverák, Kratochvíl, Chvátal – Hříbal, Myšík, Preussler. Trenér V. Borůvka.