Až v pátém kole nového ročníku II. hokejové ligy skupiny Západ, poznal HC Děčín přemožitele.
Jednou to přijít muselo, ale je škoda, že to bylo v domácím prostředí. Děčínští hráči byli v utkání po většinu času lepším celkem a vytvořili si i řadu velmi dobrých příležitostí, ovšem brankář Vokurka byl tentokrát, až na jeden případ, doslova neprůstřelný a navíc si domácí vzali v první desetiminutovce druhé části „oddechový čas“.
HC Děčín – Junior Mělník
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Začalo se svižně a hned v samotném úvodu byly k vidění dvě šance domácích a jedna hostů. Pak se hra přece jen trochu uklidnila a za delší provaz začali tahat domácí. Ti si vytvořili ve druhé polovině první třetiny znatelnou převahu a především první a druhá formace jasně převyšovaly soupeře. Jenže ne a ne se trefit.
Dokonalou lekci z produktivity pak dostali od mělnických hráčů v úvodu druhé části. Hned po 48. vteřinách této části hry se opakovanou střelou prosadil hbitý Kalivoda a za další necelé tři minuty mířil v přesilovce přesně Krejčí. Tyto dva góly jakoby na děčínské hráče hodily deku a jejich výpadek pak potrestal ve 32. minutě Roman Kala. Pak už třetinu hrůzy dohrál Děčín bez další újmy a jiskřička naděje pro domácí svitla v úvodu třetího dějství.
Neuběhlo ani čtyřicet vteřin poslední části a Gergel snížil přesnou střelou do horního růžku Vokurkovi branky na 1:3. Domácí vstřelený gól hodně povzbudil a na ledě rozpoutali doslova peklo. Jenže hosté trpělivě a zodpovědně bránili, v brance se mohl přetrhnout Vokurka a navíc Děčín nedokázal proměnit ani jeden a půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři. V závěrečném zoufalém náporu pak ujel Kala a definitivně určil vítěze utkání.
Branky: 41. Gergel – 21. Kalivoda, 24. Krejčí, 32. a 58. R. Kala. Vyloučení 7:8, využití 1:1. 320 diváků, řídil Wütherle.
HC Děčín: Zámostný – Bedan, Stezka – M. Luka, Hevlíček – Třeštík, Sádovský – O. Luka, Stibor, Filipovský – Volráb, Gergel, Tomeček – Štverák, Kratochvíl, Chvátal – Divíšek, Preussler, Myšík. Trenér V. Borůvka, as. Pavel Werner.