K prvnímu kolu nového ročníku druhé hokejové ligy přijela ve skupině Západ na děčínský led v minulosti mnohokrát nebezpečná pražská Kobra.
HC Děčín – Kobra Praha
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Před zápasem panovaly menší obavy, neboť děčínský tým prošel v letním období pořádným zemětřesením a navíc se nepohodl s ústeckými Lvi, kteří zatím neuvolnili žádné hráče, a tak nemohl hrát například ani sekretář HC Děčín Jan Havlíček a dále Stezka a Filipovský. K dispozici nebyl ani druhý brankář Volf. Pražská Kobra pak byla v minulosti několikrát velice nebezpečná, letos ji ale začátek sezony nezastihl v dobrém složení ani rozpoložení. To však neubírá nic na faktu, že děčínští hráči předvedli sympatický výkon. Pokud takhle budou pokračovat a jednotlivé formace se jěště lépe sehrají, nemusí být v Děčíně strach o budoucnost.
Utkání začalo střelecky velmi svižně. Už v čase 4.19 se od modré „golfákem“ trefil Kučera a Děčín vedl 1:0. Jenže odpověď přišla bleskurychle. Přesně po dvaceti vteřinách totiž ujeli hosté a situaci dva na jednoho zvládli na jedničku – 1:1. I Děčín ale měl v rukávě rychlou odpověď. Na tabuli svítil čas 5.30, puk se dostal opět ke Kučerovi, ten tentokrát zvolil střelu švihem a bylo to 2:1. Domácím pak zatrnulo v deváté minutě, kdy hráli přesilovku. Špatnou rozehrávku vystihl hostující útočník a jel sám na Zámostného, ten mu ale kličku vystihl a výrazně tím podržel své mužstvo. To byl hodně důležitý okamžik. V 15. minutě se hrálo čtyři na tři, puk si vzal na hokejku Tomeček a jeho klasickou střelou vymetl pavučinku v růžku pražské branky – 3:1.
Druhá třetina byla spíše o boji. Nějaké šance, třeba Stiborův únik a nájezd, se urodily na obou stranách, gól však nepadl. Na ten se čekalo až do poslední části. Hned na jejím začátku vnesl do děčínských řad definitivní uklidnění Chvátal, který mířil přesně mezi betony – 4:1. Nedlouho poté měl obrovskou šanci O. Luka, puk ale nasměroval přesně do otevřené lapačky hostujícího brankáře. Pak už se zápas více méně jen dohrával. Pokles koncentrace domácího celku využila Kobra minutu a osm vteřin před koncem ke vstřelení svého druhého gólu. Víc už se nestalo.
Branky domácích: 5. a 7. Kučera, 15. Tomeček, 41. Chvátal. Vyloučení 10:12. Využití 1:0: Před 220 diváky řídil Petružálek.
HC Děčín: Zámostný – Bedan, Třeštík – M. Luka, P. Saska – Kučera, Marek – O. Luka, Stibor, Myšík – Preussler, Gergel, Tomeček – Divíšek, Kratochvíl, Chvátal – Petrerka, M. Saska. Trenér V. Borůvka, asistent P. Werner.