Druholigoví hokejisté HC Děčín sehráli v neděli večer na svém stadionu poslední přípravné utkání před zahájením nového ročníku mistrovské soutěže.
V té budou opět hrát ve skupině Západ druhé národní hokejové ligy a kromě tradičních soupeřů změří síly i s některými nováčky. Mistrovské boje HC Děčín zahájí nadcházející neděli 16. září, kdy na svém ledě přivítá od 17.00 celek pražské Kobry.
V generálce přivítali děčínští hokejisté tradičního rivala z mistrovské soutěže HC Klášterec nad Ohří a přesto, že se především v děčínském týmu stále ještě zkoušela řada mladíků hlavně z Ústí, skončil zápas smírně.
HC Děčín – Klášterec n. O.
1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
V první třetině to bylo hodně o bojovnosti. Několik příležitostí se urodilo na obou stranách, jenže oba brankáři byli pozorní a žádný puk za svá záda nepustili.
První gól padl nedlouho po začátku druhé části a dali ho hosté z Klášterce. Ve 25. minutě se po kluzišti projel Řepík, byl sice v obranném pásmu Děčína zahnán do rohu, z něj ale šikovně vyjel před branku a povedenou kličkou otevřel skóre zápasu. Domácí měli v této části hry ideální možnost na vyrovnání. V 35. minutě totiž hráli padesát osm vteřin přesilovku pět na tři. Jenže klášterecký brankář Damašek několik střel a závarů zlikvidoval.
I ve třetí třetině bylo na hře znát, že se utkávají dva vyspělé celky. Hodně se bruslilo, málo přerušovalo a hra měla spád. Děčínský tým přežil v počátku této části dlouhou přesilovku. Po jejím skončení hosté špatně střídali, do šance se dostal Gottfried, z mírného úhlu trefil levý horní růžek klášterecké branky a bylo vyrovnáno.
Děčín mohl nakonec vyhrát, ale také i prohrát. Velkou šanci nedokázal proměnit ve 47. minutě Štverák, na druhé straně několikrát podržel svůj tým brankář Zámostný. Utkání tak zřejmě zaslouženě dospělo do remízového konce.
Branky: 46. Gottfried – 25. Řepík. Vyloučení 8:10. Bez využití. Řídil Štěpán. 220 diváků.
Děčín: Zámostný– Stezka, Bedan – M. Luka, P. Saska – Havlíček, Kučera – Třeštík – M. Saska, Gergel, Stibor – Štverák, Kratochvíl, Tomeček – Divíšek, Preussler, Myšík, Hříbal, Gottfried, Chvátal, Zámečník.