V dalším přípravném utkání měli původně druholigoví hokejisté HC Děčín hostit ve čtvrtek večer nováčka II. ligy Roudnici nad Labem, nakonec se ze soupeře ale vyklubala prvoligová Kadaň, která děčínský tým rozhodně víc prověřila než původně plánovaný soupeř. Ten přijede do Děčína příští čtvrtek 6. září.
Domácí opět nastoupili v kombinované sestavě, když některé opory dostaly od trenérů volno a naopak se na ledě obejvily zase nějaké nové tváře, které se snaží prosadit do kádru.
HC Děčín – Kadaň
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
Většinou jde o mladíky z řad juniorů. Prvoligová Kadaň také nepřijela s kompletním kádrem pro první ligu, ukázalo se ale, že nějaký rozdíl mezi první a druhou ligou rozhodně existuje.
Jako první se do listiny střelců zapsala právě jedna z nových, zkoušených děčínských tváří, Myšík, který se trefil ve 4. minutě po přihrávce Filipovského. Pak už ale stříleli jen hosté. Ti třemi góly dokonale otočili vývoj ve svůj prospěch ještě v první části. V 6. minutě byl úspěšný Pospíšil, o minutu a půl později se trefil Bauer a třetí gól hostů dal v jedenácté minutě opět Pospíšil.
Ve druhé části přidal hned v její třetí minutě čtvrtý gól hostů Polanský a poté mířil ve 29. minutě do černého i Kadlec.
Hosté pak zaznamenali díky Hlušičkovi a Vrtkovi ještě dva góly v poslední části a uštědřili tak domácímu týmu pořádnou nakládačku.
Branky: 4. Myšík – 5. a 11. Pospíšil, 7. Bauer, 23. Polanský, 29. Kadlec, 52. Hlušička, 56. Vrtek. Před 250 diváky řídil Štěpán. Vyloučení 6:9.
HC Děčín: Michálek (30. Zámostný) – Stezka, Vedral, M. Luka, P. Saska, Havlíček, Kučera, Bedan, Marek – Myšík, Stibor, Filipovský – Štverák, Kratochvíl, Tomeček – Zámečník, Preussler, M. Saska – Peterka, Chvátal.