Poslední čtyři přátelské duely Děčín při skóre 12:25 prohrál. Před sobotním startem druhé ligy je to pro něj velká výstraha. „V přípravě se protočilo hodně hráčů, ani teď jsme nebyli kompletní. Chyběl Vegner, Kaltenböck, Vol-ráb nebo Vacek. Dohromady šlo o osm hráčů, kteří by byli v základní sestavě. To ale není výmluva, ta hra není dobrá. Není to problém obrany, ale celé lajny. Defenzivní hra nám zatím dělá velké potíže," přiznal manažer HC Děčín Jan Havlíček, který v přípravě nastupoval právě na pozici obránce.

Řisuty rozhodly o svém vítězství již v první třetině, kdy během necelých čtyř minut zaznamenaly tři branky. Po druhé periodě svítilo na tabuli dokonce hrozivých 0:7. Čestný děčínský úspěch zaznamenal v 49. minutě Štěpán Kuchynka. Medvědi ale byli rádi, že utekli nepopulární desítce.

Vedení klubu hlásí před prvním mistrovským zápasem proti Táboru dvě posily do obrany. S prvoligovým Mostem se dohodlo na střídavý start dvou obránců. Radomír Vaněk a Tomáš Procházka se už kdysi objevili v děčínském dresu. „Zájem o tyto dva hráče byl po celou letní přípravu. Jen se čekalo, jak bude vypadat mostecký kádr. A zřejmě bude široký. Vaňka s Procházkou budeme moci využít při jejich malé vytíženosti v Mostě," prozradil Havlíček.

Oba beci by se měli objevit v děčínské sestavě právě v prvním sobotním utkání. „Pokud se v Mostě nikdo nezraní, vypadá to, že by mohli být oba k dispozici," dodal manažer HC Děčín.

HC Děčín - HC Řisuty 1:9 (0:4, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 49. Kuchynka (Klement)  6. Janeček (Čurda, Šilhavý), 7. Fortelka (Kos), 9. Slavíček (Veselý, Dostál), 16. Slavíček (Kalla), 26. Raclavský (Janeček), 28. Arnošt (Kašák, Kos), 33. Slavíček (Veselý), 44. Čurda, 58. Raclavský (Čurda).

HC Děčín: Šticha (Lavinger) - Havlíček, Molnár, Buďa, Hříbal, Klement, Michajličenko - Hašek, Kment, Fojt - Faigl, Oliverius, Kuchynka - Bačák, Strnad, Rubeš - Bejšovec.