Sever Čech zasáhly silné bouřky v sobotu v podvečer. Na některých místech spadlo až 50 litrů vody na metr čtvereční. Extrémní srážky hlásí některé stanice Povodí Ohře. Třeba na stanici Bílina na Chomutovsku spadlo za posledních 24 hodin více než 74 litrů vody na metr čtvereční. Extrémní srážky hlásí také většina stanic Povodí Labe v Jizerských horách. Nejvíc - 60 litrů na metr naměřila stanice Harcov u Liberce.

Bouřky provázel silný vítr, který vyvracel a lámal stromy.

"Nejčastější příčinou poruch na elektrickém vedení byl pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče a ulomené izolátory," popsala situaci mluvčí společnosti ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

V Ústeckém kraji byla výpadky nejvíce postižena oblast Děčínska, Litoměřicka a Ústecka, v Libereckém zůstalo nejvíc domácností bez proudu na Liberecku v Lázních Kunratice nebo Vlčetín a také na Českolipsku.

"Nejhorší situace byla na Českolipsku v oblasti Doks a Okna. Zde jsme měli velké problémy se k poruchám vůbec dostat. Kvůli stromům popadaným přes silnici a silně podmáčenému terénu," dodala Soňa Holingerová.

Během večera a noci se podle ní podařilo většinu poruch odstranit a dodávky elektřiny obnovit.