Na několika místech Děčínska padající stromy přerušily elektrické vedení. Spadly totiž přímo na dráty vysokého napětí. Bez proudu se tak v sobotu večer ocitly například Boletice, kde v jednom z paneláků uvízli ve výtahu lidé.

„Evidujeme v souvislosti se silným větrem kumulaci poruch na vedení vysokého napětí na Děčínsku a Českolipsku," potvrdila v sobotu večer mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Stromy spadly na dráty vysokého napětí například
v Modré či Doubici. Na dalších místech – v Krásné Lípě, Rumburku či Varnsdorfu – padaly stromy na silnice. Hasiči je museli uklízet například z hlavního tahu mezi Chřibskou a Českou Kamenicí. V Dolní Poustevně zase spadl strom přímo na chatku.

Hasiči v Jiříkově společně 
s městskou policií uzavřeli 
v pátek večer provoz na ulici Filipovská, docházelo totiž 
k jiskření na sloupu s elektrickými dráty. Situaci si následně vyřešili energetici.

„Hasiči převážně odstraňovali spadlé stromy a větve, čistili koryta a česla potoků a kanalizace, odstraňovali uvolněné plechy a tabule, upevňovali uvolněné střešní krytiny," shrnul víkendové nasazení hasičů jejich mluvčí  Lukáš Marvan.

Kromě větru zaměstnala hasiče také voda. V Kytlicích museli v sobotu před polednem prokopat strouhu u rybníku ve středu obce, aby se voda nevalila přes hráz.

Zahrozila také říčka Kamenice ve Hřensku, která o víkendu dosáhla druhého stupně povodňové aktivity. Na něj se dostal i Fojtovický potok 
v Heřmanově.

Stoupla i hladina řeky Labe, která v neděli zatopila silnici do Dolního Žlebu a také uzavřela podjezd pod Tyršovým mostem v Děčíně.

„Labe by mělo kulminovat v pondělí na výšce 505 centimetrů," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Voda nadělala problémy také v Jílovém na Teplické ulici. V sobotu brzy ráno se tady vylila voda z kanalizace, protekla areálem jedné firmy a ve výši asi dvaceti centimetrů zaplavila silnici, což řidičům ztížilo průjezd. Hasiči na místě proto vodu několik hodin odčerpávali, dopravu řídila policie.