„Jednotka ze stanice Děčín vyjela na kontrolu norné stěny postavené na soutoku Labe a Suché Kamenice. Hasiči na člunu zasypali zachycený film sorbentem a odstranili," uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Podruhé vyjeli hasiči do Hřenska v úterý odpoledne, kdy měli odebrat z hladiny další sorbent. To se jim ale podařilo pouze částečně. Velkou část sorbentu totiž vyplavila od norné stěny vlnou  projíždějící loď. Proto nasypali na hladinu další dávku sorbentu, který má zachytit zatím neznámou látku. Její vzorky byly z hladiny řeky odebrány včera ráno a Povodí Labe je odeslalo do laboratoře. Pravděpodobně se jedná o tuky.
Norná stěna zůstala na Labi i druhou noc.

„Bylo domluveno s Povodím Labe, že stěna bude ponechána na místě do středy," dodal Marvan.
Skvrna se na Labi pod Ústím nad Labem objevila krátce po pondělním poledni.

„Naši pracovníci nahlásili šedou skvrnu, která byla v nepravidelném tvaru na sedmi kilometrech toku. Předpoklad je, že jde o ropné látky, ale to je jen vizuálním pohledem, protože to nezapáchá," řekl Jindřich Zídek z vedení Povodí Labe s tím, že má jen zprostředkované zprávy, protože je v zahraničí.

Místo na soutoku Suché Kamenice a Labe je speciálně vytipované pro stavění norných stěn. Hasiči zde mají pravidelná cvičení, při kterých si stavbu stěny zkouší.