„Paní primátorka nám dnes předala za město Děčín nafukovací člun Pulsar určený pro práci na divoké vodě. Kromě povodní jej můžeme využít také pro práci na zamrzlé vodní hladině, nebo k záchraně osob nebo zvířat nejen při povodních, ale při běžné, klidné hladině," popisuje dar Děčína velitel děčínské stanice Jiří Hykl.

Nákup nafukovacího raftu schválili na svém jednání děčínští zastupitelé. Dar hasičům vyšel město na necelých šedesát tisíc korun.

„Hasiči pomáhají nám, kteří tady žijeme. A musím říct, že pomáhají ve všech možných situacích. Není to jen o tom ohni, ale je to záchrana osob, zvířat. Jsme si vědomi, co voda, která je tady všudypřítomná, dokáže. Proto chceme, aby byli vybaveni vším potřebným a pomáhali nám občanům," vysvětluje děčínská primátorka Marie Blažková, proč se Děčín rozhodl podpořit profesionální hasiče nákupem člunu.

Děčín dává peníze především na své dobrovolné hasičské jednotky. Letos tak například jedné z jednotek pořídil novou cisternu.
„Péče o profesionální hasiče je věcí státu, takže nyní není možné předjímat, jak to bude příští rok. My se staráme především o naše dobrovolné hasiče," dodává primátorka Marie Blažková.

Hasiči v Děčíně na konci letošního roku dostali mnohem více techniky, nejen raft. Ta nahradí nebo doplní současné vybavení hasičů z děčínské stanice. Částečně byla pořízena z evropských fondů, částečně ji pro profesionální hasiče zakoupil Ústecký kraj. To se týká například dodávky pro přepravu hasičů.

„Kromě toho jsme letos získali automobilovou plošinu, velitelský vůz Ford Ranger a Škoda Yetti a dodávku Fiat Ducato. Tu využijeme pro přepravu příslušníků hasičského sboru například při větších zásazích, kdy je nutné mužstvo vystřídat, ale technika může zůstat na místě zásahu," dodává Jiří Hykl s tím, že například Ford Ranger nahradil auto staré téměř dvacet let. Kromě zásahů v těžkém terénu bude sloužit také pro přepravu člunů.