První požár prakticky zničil osobní auto v pátek pozdě večer v Podmoklech. Přímo 
v centru města začala hořet Fabia Combi. Krátce po požáru se mluvilo také o tom, že za požárem stál výbuch. To se ale nepotvrdilo. Za ohlušující ránou totiž byla pneumatika, která se žárem roztrhla.Rána byla tak silná, že byla slyšet až v děčínských Březinách.

„Příčinou požáru je technická závada na autě," uvedla vyšetřovatelka hasičů Ladislava Moravcová.

Kromě auta byl poničen také obchod, před kterým auto stálo. Venkovní výloha obchodu pravděpodobně nevydržela žár a téměř celá se vysypala.

„Muselo to být hodně rychlé, když jsem přišel domu, už bylo vše zapáskované," popsal starší muž bydlící v protějším domě.

Mnohem více práce ale měli hasiči v Děčíně v sobotu v podvečer, kdy hořela hned dvě auta v okolí Kamenické ulice. Jako první začalo hořet auto ve Dvořákově ulici mezi panelovými domy. Ještě než jej stačili hasiči dohasit, museli se rychle přesunout jen
o několik ulici dále. U supermarketu na Kamenické ulici začalo totiž hořet další auto.

„U těchto požárů jsme technickou závadu vyloučili," dodává Moravcová.

Požáry se proto zabývá také policie. Podezřelé je totiž to, že začala hořet během několika minut.

„Na místě požárů byl také výjezd skupiny kriminální policie a vyšetřování. Příčiny požárů jsou v současné době předmětem vyšetřování," uvedla v neděli policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Pokud by se podařilo pachatele dopadnout, hrozily by mu tři až osm let za mřížemi.

Požáry aut krotí hasiči na Děčínsku celkem pravidelně. Většinou chytnou kvůli nějaké poruše – třeba loni v září ale museli hasiči hasit rovnou dvě zapálená auta v Horním Žlebu v Děčíně.

„V noci nás probudilo troubení auta. Ne alarm, ale klasický klakson. Nejprve začalo houkat jedno auto, chvilku poté i druhé," popsal tehdy nepříjemné probuzení uprostřed noci majitel jednoho ze dvou zapálených aut.

Obě auta vzplála krátce po jedné hodině v noci. Jedno kousek pod železničním viaduktem, druhé přímo u domu ve Žlebské ulici.

„Naštěstí tu máme bazén, tak jsem se snažil hasit. Ale jak vidíte, je to k ničemu," řekl při pohledu na úplně spálený Ford jeho majitel. Druhé auto, dodávka stojící z druhé strany železniční trati, byla v tu dobu již celá v plamenech.

„V době, kdy přijížděli hasiči na místo události, šlehaly z obou vozidel vysoké plameny. Vysokotlakým proudem se jim podařilo dostat požár rychle pod kontrolu a zabránit jeho rozšíření na blízký dřevěný plot u rodinného domu," uvedl loni 
v září vyšetřovatel hasičů Miroslav Svoboda.

Letos v září zase v Rumburku shořela luxusní limuzína Audi, která chytla na dvoře jednoho z rodinných domů v Horním Jindřichově.

V podobných případech pomáhají s vyšetřováním 
i speciálně vycvičení psi. Ti mají za úkol najít místa, na která mohla být nalita nějaká zápalná látka. Například benzin nebo nejrůznější ředidla.