Soutěžilo se v královské hasičské disciplíně požární útok, kdy několikačlenné družstvo nasaje vodu a přes motorové čerpadlo ji hadicovým vedením musí nahnat dopředu a sestřelit terče. V mužích v tom byly nejrychlejší sbory z Děčína a Štrbice z okresu Teplice, v ženách také sbor ze Štrbic. Ve starších žácích kralovaly Hrobce, v mladších Nové Dvory. Soutěžily i sbory až z okresů Mělník a Kladno.

Současný komentátor PHL Robert Pánek si závod v Brozanech pochvaloval. „Je tu dobrá dráha, na umělce se výtečně běhá,“ konstatoval. Každá jednotka si s sebou přivezla fanoušky, podívat se přišli i místní. Letošního 9. ročníku se účastní i sbory ze Štětí, z Černoučku nebo Ctiněvsi. Příští kolo se odehraje 24. srpna v Nových Dvorech, soutěž vyvrcholí v polovině září v Předoníně.

Košt vín znovu otevřel unikátní sklepy pod Pfannschmidtovou vilou.
FOTO: Košt vín znovu otevřel unikátní sklepy pod Pfannschmidtovou vilou

Liga vznikla v roce 2011 s myšlenkou sjednocení a zaktivnění hasičských dobrovolných sborů zejména na Podřipsku a Litoměřicku. Muži, ženy a už několik let také starší i mladší žáci soutěží o putovní pohár. Odměnou je všem galaodpoledne a galavečer na závěr sezony.