Žižkov B – Varnsdorf

0:1 (0:0)

Tentokrát měl Slovan také za soupeře béčko prvoligového týmu a to Viktorie Žižkov. Ta na tom ale byla podstatně lépe něž béčko Liberce. V tabulce se rezerva Viktorky pohybuje v horních patrech a před nedělním zápasem byla sedmá měla na Slovan desetibodový náskok.

Utkání samotné bylo v hlavním městě pěkně rušné. Už ve druhé minutě trefil míč z Turkovy hlavy tyč varnsdorfské branky. Poté pálil vedle domácí Hřebeček a na druhé straně vytáhl trestný kop Ježdíka na rohový kop brankář Žižkova Boháč. Přišla 11. minuta a v té opět zazvonila braková konstrukce varnsdorfské svatyně. tentokrát mířil Novák hlavou do břevna. Po několika střelách vedle na obou stranách přišel další větší vzruch až v závěru poločasu. Nejprve hostující brankář Vaňák pohlednou i účinnou robinsonádou zlikvidoval střelu Turka a pak nebyl hostům uznán gól, který padl z ofsajdové pozice.

Krátce po začátku druhé části se znovu rozezvučela branková konstrukce, a to opět té samé, v té ale už stál žižkovský brankář a bylo to po závaru varnsdorfských hráčů v šestnáctce domácích. Na druhé straně se neprosadil dvakrát Turek a přesní nebyli ani varnsdorfští Jakobovský a Hyka z trestného kopu. Rozhodující moment přišel v 74. minutě, kdy se míč na malém vápně dostal k nohám hostujícího Baláže, který byl v tu chvíli na hřišti pouhých šestnáct minut, a ten se nemýlil. Hosté se od té doby spíše již věnovali pozornému bránění. I přesto se domácí dostali dvakrát do zakončení. Hřebeček ale ani v jednom případě nemířil přesně a varnsdorfský Slovan si tak připsal další skvělé tři body v jarní části. Že by nasadil k vítězné sérii, popřejme mu aby trvala co nejdéle.

Branka: 74. Baláž. ŽK 1:1. Rozhodčí: Mareš – Pospíšil, Svoboda.

Slovan Varnsdorf: Vaňák – Hyka, Vavroušek, Kotiš, Křemen, Čapek (75. Jordák), Stehlík, Jiroušek, Jakobovský, J. Procházka (84. Formáček), Ježdík (58. Baláž). Trenér Z. Busta.