Od nového ročníku ale do soutěží vkročí SK Děčín, který bude mít zázemí právě v děčínském Sport areálu.

„V další sezóně budeme přihlašovat tři mužstva mládeže do okresních soutěží. Nekončíme ani v pořádání turnajů," prozradil Tomáš Štěpán z SK Děčín.

Týmy Sport areál Děčín se v zimě odhlásily hned ze tří soutěží. Co se stalo?
Jediným jednatelem Sportareálu Děčín s. r. o byl pan Erkelens, který skončil ve sportovním areálu jako nájemce. Tudíž asi neměl prostor, kde by mohl v soutěžích pokračovat. A hlavně asi neměl s kým pokračovat. Já osobně ukončil spolupráci s SA Děčín k 31. listopadu 2014.

NOVÉ LOGO - SK Děčín.Jak to tedy aktuálně vypadá s celým sportovní areálem včetně restaurace?
Od 1. ledna 2015 je novým nájemcem celého areálu, včetně restaurace, SK Děčín. Tento klub nadále pokračuje ve výchově mladých talentů formou fotbalové akademie. Věnujeme se nadějím od čtyř do jedenácti let. Pokud kluci dosáhnou 11 let, jsou nabídnuti dle kvality dalším klubům. Prioritou je, aby neodcházeli z našeho města, ale plynule přešli do FK Junior Děčín. Obě travnaté plochy slouží k přípravě těchto kluků, takže co se týče zázemí, mají tady kluci ideální podmínky. Rodiče během tréninků mohou navštívit klubovou restauraci. V místní restauraci už postupně probíhají akce jako Den lososa nebo zvěřinové hody.

Co aktuálně bude s mladými fotbalisty, kteří vystupovali pod hlavičkou SA Děčín?
Mladí fotbalisté, kteří nastupovali pod hlavičkou SA Děčín, se nadále připravují zde a postupně budou přeregistrování dle pravidel FAČR do našeho klubu. Zatím nikdo neprojevil zájem odejít do jiného klubu a nadále se připravují pod stejnými trenéry, jak tomu bylo v loňském roce.

Chystáte se v další sezóně přihlásit nějaké celky do registrovaných soutěží?
V další sezoně budeme přihlašovat minimálně tři mládežnická družstva do okresních soutěží a nadále budeme pokračovat v mini turnajích, kde je již navázána spolupráce s FK Neštěmice, FK Ústí nad Labem, FAPV Děčín, Kladnem a dalšími mančafty. I v této sezóně nás čeká nějaký ten zahraniční turnaj a za sebou máme i sérii halových turnajů, který pořádal náš celek SK Děčín. Představili jsme i nové logo klubu a dále bylo osloveno mnoho sponzorů, kteří již osazují naše hřiště reklamními banery.

Budou se ve vašem areálu konat i nějaké mimo fotbalové akce?
V letošním roce se opět bude konat populární letní kino, a to v červenci a počátkem srpna. Ve spolupráci s HC Děčín zde bude hokejová škola Petra Tenkráta, nyní ještě připravujeme fotbalový kemp, který by měl být začátkem července a bude mít jednak mladé talenty z Čech, ale i Ruska. Hosty tohoto kempu ještě zatím neprozradím, jelikož se ještě řeší drobné formality, ale bude se jednat o hodně známá jména. Od dubna již opět startuje s přípravou brankářská škola. Na umělém povrchu se chystá řada akcí v tenisových klání, ale i nohejbale. Ve spolupráci s DDM proběhne dětský den. Myslím, že areál v letních měsících bude plně vytížen jednak sportovními, ale i kulturními akcemi.