Měli reprezentační pauzu na to, aby se poučili z poslední domácí porážky se Sokolovem. Fotbalisté Varnsdorfu ovšem v dalším pokračování Fortuna národní ligy rozhodně nebudou favoritem. Aktuálně předposlední celek tabulky, který stále čeká na první vítězství, hraje na půdě opavského lídra!

„Čeká nás zkouška ohněm. Nic se od nás nečeká, věřím, že překvapíme. To ale musí všichni hráči odvést maximální výkon,“ má jasno trenér Zdenko Frťala.

Ten musel v týdnu oželet ztrátu jednoho člena základní sestavy. Krajní obránce Gary Cennerazzo musel díky rodinným důvodům ukončit angažmá a zamířil zpátky do Skotska. „Oslabení to je. Nejen na hřišti, ale i v kabině. Rodina je na prvním místě. Mrzí nás to, ale respektujeme to. Gary dává fotbalu všechno. Existuje malinká šance, že by se vrátil,“ prozradil Frťala.

V sobotu bude muset jeho tým čelit nejlepšímu útoku v soutěži, Opava dala v deseti zápasech 27 branek. Jen pro ilustraci, Varnsdorf se trefil osmkrát. „Opava už v minulé sezóně dokázala, že má kvalitní tým. To samé předvádí v této sezóně. Bude to pro nás nesmírně těžké,“ má jasno Frťala, kterého potěšil fakt, že se mu vyprazdňuje marodka. „Jsem rád, že se někteří kluci dali do kupy,“ dodal.

Utkání se hraje v sobotu od 18 hodin.