Nepříjemný soupeř, který praktikuje tvrdou hru a hodně těžký terén. To vše dnes čeká na fotbalový Varnsdorf, který se v rámci Fotbalové národní ligy představí dnes v 10.15 na hřišti FC Bohemians Praha.

Pražané jsou zatím na předposlední příčce a mají druhou nejhorší obranu v soutěži. To tým ze severu Čech inkasoval pouze osmkrát, lepší je v tomto ohledu pouze Táborsko. „Ovšem poslední tři zápasy se Bohemians hodně zlepšili. Remizovali se Žižkovem a Táborskem, s Českými Budějovicemi těsně prohráli. Hodně se zlepšili v defenzivní části," zdvíhá varovný prst trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Kormidelník Severočechů moc dobře ví, že jeho tým nečeká dnes dopoledne nic lehkého. „Bude to těžké střetnutí. Zápasy s tímto soupeřem byly vždy hodně tvrdé a nepříjemné. Musíme si dát pozor na technické hráče, kterými jsou například Ibragimov nebo Kuzmanovič. Vzhledem k počasí bude určitě těžký terén. Už před dvěma týdny, když jsem navštívil domácí utkání Bohemians, bylo hřiště hrozné," obává se kouč aktuálně desátého týmu druholigové soutěže.

Oba vzájemné zápasy v minulé sezóně skončily bez branek. Ani letos oba celky v útoku neexcelují, shodně nastříleli pouze devět branek. „Může rozhodnout jediná branka, to je dost dobře možné. My se stále pereme s koncovkou, devět vstřelených branek je prostě málo," uvědomuje si Frťala.
Dá se očekávat, že sestava Varnsdorfu oproti pohárovému duelu dozná několika změn. „Určitě nebude stejná, někteří hráči mají zdravotní potíže," dodal varnsdorfský stratég.

„Čeká nás těžký soupeř, který vyznává kombinační hru. Nebude to lehké," přiznává trenér Bohemians Praha Miloš Sazima.