Domácí kouč Michael Šimek trochu proházel jednotlivé posty, ze základní sestavy mu chyběl pouze Hyka.  Vilémovští fotbalisté měli v týdnu pohovor s manažerem týmu 
a na jejich hře to bylo znát. 
„V prvním poločase jsme byli jasně lepší. Hráči jezdili na doraz. Bohužel jsme z našeho tlaku branku nevytěžili," kroutil hlavou vilémovský manažer Libor Sklenář.

Hosty držel nad vodou skvělý brankář Jakubov. Hlavně ve 27. minutě, když skvěle vychytal Kurela, dvě šance si připravil Vilkovský, ale ani jednou neuspěl. Dva nebezpečné pokusy hostů v prvním poločase bezpečně zpacifikoval Vaňák.

Po změně stran pokračoval souboj domácích střelců s nepřekonatelným Jakubovem. Postupně si na něm vylámali zuby Vilkovský, Kurel a Dvořák. V 60. minutě se na hřiště dostal žatecký špílmachr Klas-na a stal se hlavní postavou celého zápasu. V 75. minutě po rohovém kopu přihrál Duvnjakovi a jeho bodlo skončilo 
v síti – 0:1. Domácí vrhli do útoku všechny síly a dočkali se vyrovnání v 86. minutě. Na centr Dvořáka si naskočil střídájící Nagy a konečně našel recept na skvělého Jakubova – 1:1.

Když už to vypadalo, že utkání skončí plichtou, přišel nepochopitelný zkrat domácího Sljiviče. Ten v 90. minutě jasně a zbytečně fauloval Klas-nu a Žatec dostal výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Heinc a vystřelil hostům všechny tři body – 1:2.

Vilémovští byli po zápase velmi zklamaní, je to pro ně další podzimní rána. „Dnes kluci podali opravdu dobrý výkon, bohužel jsme vyhořeli v koncovce. Vše dovršil Sljivič svým zbytečným faulem 
v posledních minutách hry. Bylo ale vidět velké herní zlepšení a nám nezbývá než 
doufat, že se hráči ještě více semknou a nehodí flintu do žita. Hrajeme o záchranu a divizi rozhodně zachránit chceme," dodal závěrem manažer Libor Sklenář.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - FK SLAVOJ ŽATEC 1:2 (0:0)

Branky: 86. M. Nagy – 75. Duvnjak, 90. Heinc (pk). R: Hrkal – Štefan, Duchoň. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Poločas: 0:0.

Vilémov: Vaňák – Čuda, Jirchář, Vavroušek, Dobeš – Buryánek, Dobrovolný, Kopřiva, Očipka (68. Sjlivič) – Vilkovský (76. M. Nagy), Kurel (55. Dvořák).