Neumíme moc hrát na plnou obranu, a to se také ukázalo v tomhle zápase. Tak si posteskl vedoucí mužstva řezníků Miroslav Žák. Řezuz Děčín remizoval v sobotním přátelském utkání se Žatcem na děčínské umělce.

Řezuz Děčín – Žatec (0:1) 1:1

Děčínští fotbalisté se v prvních dvaceti minutách marně snažili dobýt branku soupeře. Ze dvou vyložených šancí před žateckou branou se jim proměnit nepodařilo ani jedinou. Prvního gólu zápasu se tak dočkala síť děčínské branky. V jednadvacáté minutě po hrubé chybě na půlce skóroval střelou k tyčce žatecký Baiele. Do konce prvního poločasu se řezníkům vyrovnat nepodařilo.

Začátek druhé poloviny jakoby kopíroval první poločas. Děčínští se snažili prorazit obranu Žatce, ale marně. Žatečtí se několikrát dostali do gólové šance, ale proměnit také nedokázali.

„Ani v druhé půli se nám moc nedařilo. Nešla nám kombinační hra a hráči se v poli dopouštěli mnoha chyb,“ podotkl na adresu hráčů Žák.

Nakonec se děčínským hráčům podařilo obranu Žatce prolomit a v sedmaosmdesáté minutě prudkou střelou z hranice šestnáctky vsítil Dvořák.

„Přiznávám, že nešlo o nijak záživný fotbal. Musíme ještě do mistrovských utkání vypilovat hru na plnou obranu. Tento zápas nijak neřeším, potřebuji, aby kluci vyhrávali v mistrákách. Holt jsme se v přáteláku nijak moc neprosadili,“ uzavřel Žák.

Řezuz Děčín: Chodura, Žák – Novák (46. Jirchák)– Thomas, Krejčík – Čonka – Kyncl, Demchenko, Runt (46. Matoušek) – Štípek (46. Dvořák) – Vlasák