Ten zazářil na zimním turnaji v Srbicích, kdy svým výkonem pomohl k výhře nad Modlany 3:2. A jako třešničku na dortu zlikvidoval ex-ligovému Doležalovi pokutový kop. „Jak se říká, penalta se nedá chytit, ale špatně kopnout. A já měl štěstí," pravil skromně student střední průmyslové školy v Děčíně před dalším zápasem turnaje proti Srbicím.

Jirko, jak se ohlížíte za přípravným zápasem proti Modlanům?

Konečná výhra 3:2 byla nad očekávání. Věděli jsme, že soupeř má silný mančaft, u nás hrála prim pozorná obrana a těžit jsme chtěli z brejkových situací. A to se nám nakonec povedlo. Ve druhém poločase nás Modlany hodně přehrávaly, ale výhra nám zůstala.

Vy jste v důležité fázi utkání chytil Michalu Doležalovi penaltu. Cenný skalp, nemyslíte?

To určitě ano. Na druhou stranu se dá penalta špatně kopnout, a ne skvěle chytit. Já skočil na levou stranu a měl štěstí, že jsem mu to chytil.

Na zimním turnaji v Srbicích za sebou máte šest zápasů, když jste hned tři vyhráli. Jaký máte z turnaje pocit?

Turnaj hodnotím velmi pozitivně. Daří se nám zejména proti silným soupeřům. Jsem rád, že po prvních třech zápasech, ve kterých se nám nepodařilo bodovat, jsme teď třikrát v řadě vyhráli. V dalším zápase nás čekají domácí Srbice. A to bude podobně těžký zápas jako proti Modlanům . Musíme se opět dobře připravit, abychom to zvládli.

Jste v Jílovém zatím spokojený?

Přišel jsem na začátku letošní sezóny. Je pravda, že jsem tu už byl. To mně bylo 16 let a bylo to na půl roku. Nestěžuji si, jsem tady spokojený. Máme velmi dobré zázemí a výbornou partu.

V mládežnických kategoriích jste chytal i ve Varnsdorfu a zachytal si i za A tým. Jak na to vzpomínáte?

Začal jsem chytat až v 15 letech, limitovala mě má výška. Do Varnsdorfu jsem přišel do kategorie U 19 a působil zde rok a půl. Posléze jsem dokonce dostal šanci v A týmu a vyzkoušel si, jak to chodí ve velkém fotbale.

Podzim se vám v Jílovém vydařil, držíte se na špici I. A třídy. Jaké cíle máte v klubu do jarní části sezóny?

Na podzim jsme chtěli být do třetího místa. A to se povedlo. Na jaře chceme tuto příčku minimálně udržet.

Jaké jsou vaše osobní ambice v blízké budoucnosti?

Hlavně chci svými výkony pomoci Jílovému k co nejlepšímu umístění v tabulce. Na jaře bych se rád popral o postup do krajského přeboru. Co bude dál? To se uvidí…

Každý sportovec má většinou svůj vzor. Jak je to u vás?

Hodně se mi líbí brankář Barcelony Marc André ter Stegen.